Phuket obchodził wielką, wymyślną 237. rocznicę na cześć dwóch bohaterek z dystryktu Thalang

Phuket, Tajlandia-

W niedzielę 13 marca 2022 r. pan Rewat Areerob, dyrektor naczelny PPAO, wygłosił przemówienie otwierające dramat historyczny Thep Kasatri i Si Sunthon podczas „237. rocznicy ku czci dwóch bohaterek Thalang” z panem Narongiem Woonciewem , Gubernator Phuket, przewodniczący wydarzeniu pod pomnikiem bohaterki. Wiele władz i mieszkańców Phuket przybyło, aby cieszyć się tym wydarzeniem, w tym Jariya Anfone, słynna aktorka urodzona w Phuket, która również przyjechała i wystąpiła w dramacie.

„Ten historyczny dramat Thep Kasatri i Si Sunthon ma na celu uczczenie i upamiętnienie dobroci dwóch bohaterek i przodków Thalang, którzy walczyli i poświęcali się z odwagą i jednością dla dobra naszej ziemi, na której żyjemy w pokoju do dziś . Co ważniejsze, dzisiaj (13 marca) jest uważany za dzień zwycięstwa ludu Thalang, ponieważ nasi przodkowie byli w stanie ochronić Thalang przed wrogiem i stoczyli wojnę dziewięciu armii 13 marca 1785 r. podczas wczesnego panowania Rattanakosinu” – powiedział p. Rewat.


„Dlatego dzisiaj w 2022 roku przypada 237. rocznica zwycięstwa Thalang, dnia pokoju dla każdego mieszkańca Phuket. Jeśli chodzi o gloryfikację wydarzenia, składa się ono z wielu ekstrawaganckich pokazów i dramatów historycznych, które będą trwały od 13 do 15 marca 2022 r. w Thalang Victory Memorial Field pod koncepcją „Thalang The Old Town Of The Brave”. Jest wiele atrakcji, takich jak lokalne występy, sprzedaż różnych produktów z Phuket, pyszne jedzenie i wiele więcej”.

Gubernator Phuket Narong Wun Siew powiedział, że „Prowincja Phuket, Phuket PAO, Prowincjonalne Biuro Kultury, Thao Thepkasattri Thao Sri i Fundacja Sunthon połączyły siły, aby zorganizować to wydarzenie”.

„Jak powszechnie wiadomo, Phuket promuje turystykę, prezentując swój lokalny styl życia, historie, dobroć dwóch bohaterek i przodków, aby zapewnić odwiedzającym wgląd w jego wspaniałą historię i cenne kultury, aby więcej turystów przyjechało i pomóc w pobudzeniu lokalny biznes. Zamierza również zaszczepić patriotyzm, godność i wdzięczność dla kraju w swoich dzieciach i ludziach, aby pomogli oni utrzymać dobrobyt dla Phuket.
Chcielibyśmy podziękować osobom zaangażowanym za zorganizowanie tej rocznicy co roku, aby uhonorować Thep Kasatri i Si Sunthon oraz wzmocnić turystykę kulturową w Phuket, umożliwiając społeczności udział w rozwoju lokalnym przy współpracy z Phuket PAO i innymi organizacjami ”- powiedział Mr. , Narong.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

 

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.