Ukraińcy i Rosjanie uwięzieni w Phuket apelują o pokój podczas protestu Phuket przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Phuket-

Wczoraj, 14 marca 2022 r., turyści z Ukrainy i Rosji, którzy podobno mieli trudności z transakcjami finansowymi, warunkami życia w Tajlandii i nie mogli wrócić do swoich krajów z powodu toczącej się wojny, przeprowadzili pokojowy protest przeciwko wojnie w pobliżu Patong Plaża.

Pani Olga, przedstawicielka Ukraińców tkwiących w Phuket, wyjawiła prasie, że w Phuket przebywa około 500 Ukraińców, a niektórzy z nich martwią się o rodzinę i aspirują do powrotu do domu na Ukrainie, ale także obawiają się trwająca wojna. Większość z nich nigdy nie przewidziała wybuchu wojny i wezwała prezydenta Rosji do wstrzymania ataków na Ukrainę.

„Właściwie większość z nas w Phuket ma się dobrze i ma więcej szczęścia niż ci na Ukrainie. Nie można teraz robić żadnych planów, ponieważ sytuacja jest tak nieprzewidywalna. Z pewnością każdy z nas chce wrócić do domu, a niektórzy już zmagają się z problemami finansowymi, ponieważ nie planowali dłuższego pobytu” – powiedziała Olga lokalnym mediom w Phuket.

Zapytana o spotkanie powiedziała, że ​​nie spodziewała się niczego zbyt wiele ze względu na zakaz organizowania przez policję imprez i protestów z powodu Covid-19, z którym nie miała żadnego problemu, a także chciała szanować kraj, w którym teraz mieszka. .

Kongsak Koupongsakorn, prezes Southern Thai Hotels Association, ujawnił prasie, że rosyjscy turyści znajdują się na szczycie rynku turystycznego pod względem liczby odwiedzających Phuket Sandbox. Teraz, gdy wiele linii lotniczych wstrzymało loty, około 3,000 osób utknęło w Phuket, a pomoc jest już w toku. Turyści ukraińscy i rosyjscy zostaną podzieleni na dwie grupy składające się z tych, którzy chcą wrócić do domu i tych, którzy jeszcze nie są gotowi do powrotu, ale mogą potrzebować pomocy finansowej. Ten ostatni pozostanie w Phuket.

Początkowo w biurze Tourism Authority of Thailand w Phuket zostanie utworzone call center, a także tłumacz języka rosyjskiego, który będzie pomagał osobom w potrzebie. Jednak we wczesnych doniesieniach stwierdzono, że do wczoraj z tym call center kontaktowano się tylko piętnaście razy.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.