Rosyjscy turyści znacznie przyjeżdżają do Phuket, ale operatorzy turystyczni z Phuket są podekscytowani przewidywanym wzrostem liczby turystów z Indii

Phuket, Tajlandia-

  Jedna z głównych firm zajmujących się sprzedażą autobusów turystycznych ujawniła, że ​​sądząc po jej obserwacji na lotnisku w Phuket, liczba rosyjskich turystów znacznie spada, ale według niej dobrą wiadomością jest to, że więcej turystów z Indii przyjeżdża do Phuket.

Dzisiaj, 19 marca, pani Sirinya Nookong, marketingowiec Andaman South Coast Travel Company Limited, skomentowała w mediach, że nastąpił zauważalny spadek liczby rosyjskich turystów przyjeżdżających do Phuket, a niektóre rosyjskie loty nawet całkowicie przestały przyjeżdżać do Phuket. Z drugiej strony, turyści z innych krajów, jak Izrael i Turcja, są w swoim zwykłym ruchu, a według pani Sirinya zaczniemy widzieć więcej indyjskich turystów w przyszłym miesiącu. Jeśli chodzi o turystów z Tajlandii, to zazwyczaj lubią przyjeżdżać do Phuket w weekendy z grupą przyjaciół lub rodzin.

Szacuje się, że wzrost liczby turystów z Indii wynika z programu „bąbelkowego”, który zasadniczo pozwala na więcej lotów komercyjnych z Indii do Tajlandii. TPN zauważa jednak, że dopóki testy Test and Go i Tajlandia nie zostaną znacząco zredukowane lub całkowicie usunięte, rynek ten nie odzyska pełnej sprawności.

W tym okresie autobusy wahadłowe będą kursować 2-3 razy dziennie, aby ułatwić grupom turystów z lotniska.

Pani Sirinya powiedziała również, że dwie grupy liczące 600 i 460 izraelskich turystów ponownie zaplanowały swoją wizytę od stycznia do lutego do tego miesiąca i skorzystały z jej usług, co jest dobrym znakiem. Jednak wojna ukraińsko-rosyjska jest bacznie obserwowana przez operatorów turystycznych, jeśli chodzi o jej dalszy wpływ na turystykę.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.