Kanał Bang Yai zostanie przekształcony w nowy pływający targ dla Phuket

Dzielnica Bang Yai, Phuket-

  Obszary między mostem Ko Chan a śluzą gminy Phuket na kanale Bang Yai zostaną odnowione jako nowy pływający rynek w celu wspierania turystyki.

Pan Sommit Somboon, urzędnik ds. robót publicznych i planowania przestrzennego i miejskiego, powiedział, że miasto Phuket zamierza odnowić obszary między mostem Ko Chan a śluzą miasta Phuket jako pływający targ. Teraz proces projektowania został już zakończony, a wniosek budżetowy zostanie omówiony w ciągu najbliższych XNUMX-XNUMX miesięcy.

Jeśli chodzi o szczegóły projektu, skarpy i dno kanału zostaną wzmocnione, a otoczenie zostanie odnowione z oświetleniem, balustradami i chodnikami. Aby przekroczyć kanał, zostanie również zainstalowany nowy most, a po ukończeniu, kanał Bang Yai ma być nową atrakcją turystyczną Phuket, która może nawet przypominać kanał Cheonggyecheon w Korei, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem. Przewidywana suma projektu to 60 milionów Bahtów.

Historycznie kanał Bang Yai jest uważany za niezbędne źródło wody Phuket, która płynie z dzielnicy Kathu do gminy Phuket (ponad 20 kilometrów długości). Jest także domem dla bogato zróżnicowanej społeczności, takiej jak Chińczycy, Portugalczycy i Malezyjczycy, którzy zamieszkiwali wzdłuż brzegów kanału i od dawna utrzymują dobre stosunki handlowe z mieszkańcami Phuket.

TPE zauważa, że ​​wyznaczony harmonogram, kiedy dokładnie zostanie wykonana budowa, renowacja i ukończenie kanału, nie został jeszcze ustalony i nie nastąpi, dopóki nadchodzące wnioski budżetowe nie zostaną sfinalizowane.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

 

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.