Phuket musi być bardziej samorządny, aby rozwinąć się w światowej klasy miasto turystyczne, mówi przywódca polityczny „Korn” z Partii Kla

Phuket-

  Pan Korn Chatikavanich, przywódca polityczny Partii Kla, zachęcał Phuket do większej samorządności, aby stać się światowej klasy miastem turystycznym, co według niego będzie korzystne pod wieloma względami.

19 marca pan Korn Chatikavanich i jego kandydat na posła z Phuket
Pan Thames Kraitat wziął udział w spotkaniu z Andamańskim Prowincjonalnym Stowarzyszeniem Turystycznym, aby omówić, że Phuket staje się „cyfrowym centrum” w celu zreformowania archaicznej biurokracji i pobudzenia turystyki.

Co więcej, zgodnie z wywiadem pan Korn, dodatkowo podkreślał, że Phuket jest bardziej samorządny, aby wybrać najbardziej odpowiednie środki dla Phuket w oparciu o własną dyskrecję, aby skutecznie zaspokajać potrzeby ludzi.

Po drugie, Phuket powinien być w stanie zarządzać własnymi funduszami i systemem policyjnym, otrzymać większy budżet i prawo do wyboru własnego gubernatora w celu szybszego i lepszego działania.

Wreszcie pan Korn spekulował, że „duża” zmiana, którą można przypisać wojnie ukraińsko-rosyjskiej, wpłynie na Tajlandię w odniesieniu do stosunków międzynarodowych i kosztów utrzymania, czego dowodem jest obecny wzrost cen ropy. Powiedział, że to jest powód, dla którego Phuket powinien być bardziej niezależny, aby wybrać najbardziej odpowiednie środki do podjęcia, aby skutecznie wspierać ludzi z tych dwóch krajów, mając nadzieję, że odwiedzą Tajlandię bez żadnych dylematów, ponieważ Tajlandia zawsze zachowuje neutralny wizerunek w większość konfliktów międzynarodowych.

„Phuket musi zostać przekształcony w specjalną strefę ekonomiczną, aby stać się miastem światowej klasy. Cała podstawowa infrastruktura powinna być zorganizowana i gotowa dla ludzi, a także powinna rozmieścić pakiet podróżny, aby przekonać turystów do przyjazdu do Phuket w celu rozwoju biznesu” – powiedział Korn, przywódca polityczny Partii Kla.

Jeśli chodzi o pana Thamesa Kraitata, kandydata Partii Kla na posła z Phuket, stwierdził, że urodził się w Phuket i zawsze służy miastu, jeszcze zanim kandydował na to stanowisko. Obiecał ulepszyć miasto, aby nadążyć za zmianami na świecie.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.