Gubernator Phuket wita ambasadora Singapuru, aby porozmawiać o turystyce rejsowej z Singapuru do Phuket

Phuket-

Gubernator Phuket odbył wczoraj po południu spotkanie powitalne z ambasadorem Singapuru, aby omówić turystykę rejsową z Singapuru do Phuket.

23 marca, pan Narong Wun-Siew, gubernator Phuket, gościł powitalne spotkanie z panem Kevinem Cheok, ambasadorem Republiki Singapuru, aby omówić plan turystyki rejsowej, który przybędzie z Singapuru do Phuket.

Według gubernatora zgodził się z planem przyjęcia turystów z Singapuru, którzy przyjadą do Phuket na ten projekt, ponieważ będzie to dobra okazja do złagodzenia tajskiej gospodarki, a także promowania dobrych relacji w zakresie turystyki między dwoma krajami . Phuket jest gotowy na przyjęcie tych, którzy chcą przyjechać, zapewnił gubernator.

Ambasador Kevin Cheok dodał, że Singapur zwiększy liczbę lotów do Phuket z dwóch (obecna liczba) do czterech lotów dziennie i wspomniał o spadku liczby pacjentów z Covid-19 w Singapurze, co jest dobrą wiadomością zarówno dla Singapuru. i Phuket. Ambasador podziękował także mieszkańcom Phuket za serdeczne powitanie turystów z Singapuru.

Ponadto, pan Kevin skomentował, że zmiana Covid-19 z pandemii na endemiczną w Tajlandii była dobrą decyzją, ponieważ ułatwi to turystykę rejsową. Miejmy nadzieję, że turyści z Singapuru nie będą musieli przechodzić testu RT-PCR, a jedynie Szybki test antygenu w Singapurze przed wejściem na pokład, powiedział Kevin.

Dr Kusak Kukiattikul, lekarz Prowincji Zdrowia Publicznego w Phuket, powiedział, że sytuacja Covid-19 w Phuket prawdopodobnie się poprawi, ponieważ liczba potwierdzonych przypadków spada, a prawie 87 procent mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.