Wietnamczyk próbuje wiosłować po Morzu Andamańskim na nadmuchiwanej łodzi, aby znaleźć swojego narzeczonego w Indiach, znalezionego przez urzędników wyspy Thai Similan

Phang Nga-

  Wietnamczyk został znaleziony ręcznie próbując wiosłować po Morzu Andamańskim na nadmuchiwanej łodzi, aby znaleźć swojego narzeczonego w Indiach, który wcześniej wypłynął z okolic Phuket.

Wczoraj, 23 marca, Morskie Siły Bezpieczeństwa Wysp Similan zostały powiadomione przez pana Panyę Permwongnitikorna, pracownika łodzi rybackiej, o niezidentyfikowanym mężczyźnie na żółtym pontonie o długości około 2.5 metra ze zbiornikiem wody pitnej, dziesięcioma paczkami makaron instant, a obok niego mały bagaż. Według urzędników łódź została znaleziona prawie 80 kilometrów od wybrzeża prowincji Phang Nga i obawiali się, że mężczyzna zostanie skrzywdzony z powodu coraz silniejszego prądu.

Wczoraj o godzinie 12.45 Departament Policji Gwardii Narodowej Similan wraz z funkcjonariuszami Parku Narodowego Wysp Similan opuścił wybrzeże, aby pomóc panu Ho Hoang Hung, 37-letniemu Wietnamczykowi, który został uwięziony na łodzi. Zapytany Ho twierdził, że próbował wiosłować do Indii, aby spotkać się ze swoim narzeczonym w Mumbai City, którego poślubił dwa lata temu.

Pan Ho przyznał się, że 2 marca przyleciał z Ho Chi Minh City w Wietnamie do Bangkoku z zamiarem przedostania się do Indii, ale ponieważ nie miał indyjskiej wizy na wjazd do kraju, postanowił wsiąść do autobusu do Phuket i kupił gumową łódź przed opuszczeniem wybrzeża 5 marca do swojego narzeczonego w Bombaju, który mieszkał około 2,000 kilometrów przez morze. Pan Ho unosił się podobno przez 18 dni.

Według urzędników został uratowany z powrotem na wybrzeże wyspy Similan. Urzędnicy podziwiali również jego silne zaangażowanie i odwagę w przepłynięciu morza w poszukiwaniu ukochanej osoby. Nie jest jasne, jakie będą jego następne kroki, by ponownie połączyć się z narzeczonym.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.