73 jaja żółwi morskich znaleziono na plaży w Phang Nga

Phangnga –

W sumie dziś rano (73 marca) na plaży w Phang Nga znaleziono 25 jaja żółwi morskichth).

Park Narodowy Khao Lampi-Hat Thai Mueang donosi, że dziś rano o 6:00 rano znaleźli gniazdo żółwia morskiego z zakopanymi 73 jajami. Wszystkie są płodnymi jajami.

Matka żółwia morskiego wróciła do morza po złożeniu jaj. Jej długość ciała wynosi 100 centymetrów i 57 centymetrów szerokości.

Jaja zostały przeniesione do bezpiecznego obszaru w pobliżu ze względu na obawy o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Uważa się, że młode żółwie morskie wyklują się w ciągu 60 dni. To piąte w tym roku gniazdo jaj żółwi morskich znalezione na plażach na terenie Parku Narodowego Khao Lampi–Hat Thai Mueang.

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.