73 jaja żółwi morskich znaleziono na plaży w Phang Nga

Phangnga –

W sumie dziś rano (73 marca) na plaży w Phang Nga znaleziono 25 jaja żółwi morskichth).

Park Narodowy Khao Lampi-Hat Thai Mueang donosi, że dziś rano o 6:00 rano znaleźli gniazdo żółwia morskiego z zakopanymi 73 jajami. Wszystkie są płodnymi jajami.

Matka żółwia morskiego wróciła do morza po złożeniu jaj. Jej długość ciała wynosi 100 centymetrów i 57 centymetrów szerokości.

Jaja zostały przeniesione do bezpiecznego obszaru w pobliżu ze względu na obawy o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Uważa się, że młode żółwie morskie wyklują się w ciągu 60 dni. To piąte w tym roku gniazdo jaj żółwi morskich znalezione na plażach na terenie Parku Narodowego Khao Lampi–Hat Thai Mueang.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.