Phuket zorganizował wczoraj festiwal kulinarny „Roi Rim Lay” na plaży Nai Yang z udziałem wielu zagranicznych turystów

Phuket-

  Wczoraj o 7:30, 25 marca, Phuket gościł festiwal kulinarny „Roi Rim Lay” na plaży Nai Yang, który przyciągnął wiele uwagi zagranicznych turystów.

Zastępca gubernatora Phuket, pan Anupap Yodkwan Yodrabam, przewodniczył wczorajszej ceremonii otwarcia festiwalu kulinarnego „Roi Rim Lay”, który potrwa dwa dni (25 – 26 marca 2022) na plaży Nai Yang, subdystrykt Saku, Thalang Dzielnica, Phuket. Festiwal odbywa się zgodnie z pewnymi regulacjami Covid-19, ale wicegubernator był zadowolony z dużej uwagi zarówno Tajów, jak i zagranicznych turystów pierwszego dnia festiwalu.

Dodatkowo, zachęcał wszystkich do przyłączenia się do wydarzenia, ponieważ będzie duży wybór lokalnych tajskich potraw i rozrywek, takich jak konkurs kulinarny „Nam Yum lub Nam Chub Yok” (lokalne jedzenie ludzi Saku). Co więcej, świeże i niedrogie homary będą sprzedawane za jedyne 199 Bahtów bezpośrednio na plaży Nai Yang.

Zastępca w końcu miał nadzieję, że ten festiwal pomoże złagodzić niektóre problemy życiowe mieszkańców Phuket.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.