97 małych żółwi morskich wykluwa się i wyrusza w morze na północy Phuket

Phangnga –

Dziewięćdziesiąt siedem małych zielonych żółwi morskich z powodzeniem wykluło się i skierowało do swojego domu do morza Phang Nga w poniedziałek (4 kwietnia)th).

Szef Parku Narodowego Mu-Ko Surin w Phang Nga, Arthit Kayankit, powiedział wczoraj po południu dziennikarzom Phuket Express o udanym wykluciu.

97 młodych żółwi morskich wykluło się po tym, jak ich matka złożyła 128 jaj na plaży dwa miesiące temu, 6 lutegoth. Małe żółwie wykluły się przez 58 dni. Wszyscy wrócili do swojego domu nad morzem.

Specjaliści zajmujący się ochroną przyrody w Phuket chwalili udany wylęg i zachęcali turystów i mieszkańców do dobrego traktowania środowiska.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.