Środki zapobiegawcze Covid-19 pozostają niezmienione dla Songkran, ogłasza Thai Covid-19 Center

Krajowy –

Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) poinformowało dzisiaj, 8 kwietnia, po walnym zgromadzeniu, któremu przewodniczył premier Prayut Chan-O'Cha, że ​​obecne środki zapobiegawcze pozostaną bez zmian w przypadku długich wakacji Songkran w przyszłym tygodniu.

Jak wcześniej ogłoszono wcześniej przez kilka władz, publiczne obchody w Songkran, na których odbywają się duże zgromadzenia, w których odbywa się rozpryskiwanie wody lub imprezowanie z pianą, są nadal surowo zabronione przez kolejny rok. Rzecznik CCSA, Taweesilp Visanuyothin, powiedział, że zachęca się do tradycyjnych uroczystości Songkran, takich jak spotkania rodzinne i polewanie wodą rąk starszych w celu okazania szacunku.

Oznacza to, że picie i serwowanie napojów alkoholowych w restauracjach SHA plus w pilotażowych prowincjach turystycznych (strefa niebieska) i obszarach o wysokim nadzorze było nadal dozwolone do godziny 11:00. Miejsca muszą być zakwalifikowane zgodnie z certyfikatami SHA+ lub Thai Stop COVID 2-Plus i muszą być ściśle obsługiwane zgodnie ze środkami dotyczącymi COVID Free Setting.

Bary i lokale rozrywkowe nadal były legalnie zamknięte, z wyjątkiem tych, które zostały zmodyfikowane jako restauracje zgodnie ze standardami i wymogami Komitetu ds. Chorób Zakaźnych w Bangkoku/Prowincji.

Dr Taweesilp powiedział również, że społeczeństwo było zachęcane do przeprowadzania testów ATK przed podróżą lub powrotem do rodzinnego miasta, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby i zwiększeniu liczby codziennych infekcji po festiwalu.

Może być obrazem 2 osób i tekstem

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/