Premier Tajlandii nakazuje obniżkę cen ATK, mówi, że więcej środków, w tym przepisów dotyczących podróżowania, może zostać złagodzonych w maju

Krajowy –

Premier Prayut Chan-O'Cha dzisiaj, 8 kwietnia, polecił Narodowemu Biuru Bezpieczeństwa Zdrowia (NHSO) poszukiwanie rozwiązań w celu obniżenia ceny zestawów do testowania antygenów (ATK) i ujawnił w maju możliwość złagodzenia większej liczby środków przeciwko Covid-19.

Premier stwierdził dziś rano podczas walnego zgromadzenia Centrum Zarządzania Sytuacją Covid-19 (CCSA), że obawia się publicznego dostępu do zestawów testowych ATK z powodu zawyżonych cen na rynku.

Następnie polecił władzom NHSO znalezienie sposobów na to, aby zestawy testowe były łatwo i szeroko dostępne dla ludzi oraz aby ustawić je w rozsądnej cenie, ponieważ były często kupowane i używane. Chociaż Tajlandia mogła samodzielnie wyprodukować je w ilości 200,000 XNUMX sztuk miesięcznie, produkcja musiała zostać zwiększona, aby wystarczyła na wysoki popyt publiczny. Import ATK również musiał być pod standardową kontrolą władz.

Ponadto premier Prayut rozważał w maju większe złagodzenie środków zapobiegawczych, w tym przepisów dotyczących przylotów międzynarodowych, takich jak Test and Go i Thailand Pass, ponieważ złagodzenie związane z przyjmowaniem międzynarodowych turystów drogą lądową i powietrzną zostało dobrze przeprowadzone. Większy relaks może prawdopodobnie pomóc przyciągnąć więcej obcokrajowców, co przyniesie pozytywne rezultaty dla wszystkich rodzajów turystyki, powiedział.

Prayut poprosił również o współpracę publiczną podczas festiwalu Songkran w celu przestrzegania przepisów dotyczących zdrowia publicznego i przepisów ruchu drogowego oraz zorganizowania tradycyjnych uroczystości w domach dla własnego bezpieczeństwa zdrowotnego, rezygnując z dużych imprez, chlapania wodą, picia alkoholu i imprez.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/