Policjanci i funkcjonariusze Phuket twierdzą, że są gotowi na Songkran, najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów i mieszkańców

Phuket -

  Ponad 400 policjantów i funkcjonariuszy jest gotowych na długie wakacje w Songkran i mówi, że bezpieczeństwo turystów i mieszkańców jest dla nich najwyższym priorytetem.

Wczoraj (8 kwietnia)th), ponad 400 policjantów i funkcjonariuszy w Phuket pod przewodnictwem zastępcy dowódcy policji Regionu 8, generała dywizji Wanchai Wakphonpitcha, zorganizowało zgromadzenie w punkcie kontrolnym Phuket w poddystrykcie Tha Chatchai w dystrykcie Thalang.

Generał dywizji Wanchai powiedział dziennikarzom Phuket Express: „Naszym celem jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych i zapewnienie pomocy na drogach podczas festiwalu Songkran od 8 kwietniath do kwietnia 17th".

„W tym samym czasie, kiedy planujemy rozprawić się z nielegalnymi narkotykami i przestępstwami, aby upewnić się, że mieszkańcy i turyści, zarówno Tajowie, jak i obcokrajowcy, są bezpieczni” – dodał Wanchai.

„Jesteśmy gotowi egzekwować prawo i służyć ludziom na wyspie” – podsumował Wanchai.

TPN zauważa, że ​​później funkcjonariusze zorganizowali paradę i wiec z setkami funkcjonariuszy organów ścigania. Oczekuje się, że Songkran, trzeci rok z rzędu, będzie spokojniejszą sprawą ze słynnymi walkami o wodę i dzikimi imprezami zakazanymi z powodu koncernów Covid w całym kraju. Zamiast tego skupimy się na tradycyjnych i religijnych wydarzeniach, takich jak zasługi i szacunek dla osób starszych. Jednak policja w Phuket nadal jest zaniepokojona jazdą pod wpływem alkoholu, zwłaszcza wśród osób obchodzących festiwal prywatnie i pijących z przyjaciółmi i rodziną.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.