Zastępca gubernatora Phuket sprawdza porty promowe, aby zapewnić bezpieczeństwo turystom podczas Songkran

Phuket -

Zastępca gubernatora Phuket, wraz z wieloma innymi odpowiednimi władzami, udał się, aby sprawdzić gotowość portów promowych i pokrzepić pracowników w operacjach.

Zastępca gubernatora Phuket Pichet Panaphong odwiedził dziś, 12 kwietnia, porty promowe w Phuket, aby sprawdzić promy, zaopatrzenie i operatorów łodzi pod kątem bezpieczeństwa i dostępności dla turystów, którzy chcieli skorzystać z usługi.Pichet powiedział, że port jest stosunkowo żywy z ludźmi (głównie Tajami), którzy chcieli przedostać się na wyspę Phi Phi, aby dostać się do prowincji Krabi. Każdy prom może pomieścić 80-150 osób i jest wyposażony w kilka niezbędnych urządzeń ratunkowych, takich jak kamizelki ratunkowe, gaśnice i zestawy reanimacyjne, przy czym wszystkie cztery załogi łodzi są dobrze przeszkolone, aby z nich korzystać. W tym samym czasie są też łodzie patrolowe z Centrum Pomocy Turystycznej Prowincji Phuket, które pospieszą z pomocą w nagłych wypadkach.Według Thiwata Seedokbuba, zastępcy dyrektora naczelnego PAO w Phuket, średnia liczba turystów, którzy korzystali z promu na molo w Chalong, wynosiła 800–1,000 osób dziennie, ale liczba ta z pewnością wzrośnie do prawie 2,000 podczas Songkran. Zachęcał również operatorów do zachowania szczególnej ostrożności w przypadku pijanych pasażerów, którzy mogą spaść z łodzi lub wyrządzić krzywdę innym. Noppol Owas, dyrektor zarządzający Phuket Business Company Limited, która obsługuje łodzie Phi Phi Cruiser, powiedział, że 60% pasażerów to obcokrajowcy, a 30% to Hindusi. Noppol skomentował, że sytuacja stopniowo się poprawiała, ponieważ Tajlandia zaczęła przyjmować coraz więcej turystów. Jeśli chodzi o jego serwis łodzi wycieczkowych, powiedział, że zwykle przyjmuje 100 pasażerów w dni powszednie, ale od początku Songkran liczba ta wzrosła do 200.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.