3,000 punktów kontrolnych ustawionych w całej Tajlandii, aby zapobiec wypadkom drogowym podczas 7 niebezpiecznych dni Songkran

Krajowy –

Królewska policja Tajlandii ustanowiła do tej pory 3,000 punktów kontrolnych, aby zapobiec wypadkom drogowym podczas siedmiu niebezpiecznych dni Songkran, aby pomóc zatrzymać jazda po pijanemu.

Królewska policja Tajlandii szacuje, że w ciągu pięciu kolejnych świąt (6.7-13 kwietnia) do ich rodzinnych miast pojedzie 17 miliona samochodów, czyli o około 300,000 12 więcej niż ubiegłoroczny Songkran. Ponadto Bangkok miałby zobaczyć największą liczbę samochodów wyjeżdżających z miasta 16 kwietnia i wjeżdżających ponownie w dniach 17-XNUMX kwietnia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, generał porucznik policji Suwat Chaengyodsuk ujawnił, że ponad 3,000 punktów kontrolnych i 80,000 XNUMX operatorów działało w całym kraju, aby uniemożliwić sklepom sprzedaż alkoholu poza legalnym okresem sprzedaży i wykroczeń drogowych, zwłaszcza jazdy pod wpływem alkoholu. Kupcy i działania na liście zagrożeń byłyby również ściśle monitorowane przez funkcjonariuszy w okolicy.

„Jednym z najważniejszych narzędzi zapewniających bezpieczeństwo na drodze są punkty kontrolne, ponieważ ludzie będą bardziej obawiać się popełnienia lekkomyślnych działań. Tak więc w tym roku utworzyliśmy punkty kontrolne nieco więcej niż w ubiegłym, które obejmowały 1,937 punktów kontrolnych ruchu i 1,430 punktów kontrolnych trzeźwości, ale dbamy również o poziom komfortu naszych obywateli” – powiedział powiązanej prasie tajskiej oficer Suwat.

ZDJĘCIE: Khaoded Chonburi / zdjęcie pliku [/podpis]

Według urzędników, większość wypadków drogowych w Tajlandii przypisuje się jeździe pod wpływem alkoholu, pomimo różnych kar, takich jak kara do 6 lat pozbawienia wolności za spowodowanie poważnych szkód, cofnięcie lub zawieszenie prawa jazdy oraz grzywna do 200,000 10 bahtów i XNUMX lat pozbawienia wolności jeśli wypadek wiązał się z ofiarą śmiertelną.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/