62 jaja żółwi morskich znaleziono na plaży w Phang Nga

Phangnga –

W poniedziałek rano (62 kwietnia) na plaży w prowincji Phang Nga, na północ od Phuket, znaleziono w sumie 11 jaja żółwi morskich. To ósme gniazdo jaj żółwi morskich znalezionych na plażach na terenie Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang tylko w tym roku.

Park Narodowy Khao Lampi-Hat Thai Mueang zgłosił dziś rano o 6:30, że znalazł gniazdo żółwia morskiego z zakopanymi 62 jajami. 61 z nich to płodne jaja.

Matka żółwia morskiego wróciła do morza po złożeniu jaj. Jej długość ciała wynosiła 110 centymetrów i 33 centymetry szerokości.

Jaja zostały przeniesione do bezpiecznego obszaru w pobliżu ze względu na obawy o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Uważa się, że młode żółwie morskie wyklują się w ciągu 60 dni.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.