Władze Tajlandii apelują o współpracę po tym, jak wiele osób złamało zakaz rozpryskiwania wody na Bangla Road wczoraj w Phuket

Patong – 

  Wielu turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, oraz pracownicy tajlandzkich barów grali wczoraj w wodę na Bangla Road w Patong, podczas gdy władze Tajlandii wezwały do ​​współpracy w egzekwowaniu zakazu walk wodnych w tym roku z powodu obaw Covid.

Wczoraj, 12 kwietnia, Soi Bangla było pozornie zatłoczone zagranicznymi turystami, mieszkańcami i pracownikami barów, którzy byli na ulicy przez cały dzień i noc strzelając z pistoletów wodnych i ochlapując się nawzajem wodą, oczywiście bez przestrzegania przepisów Covid-19 z bez zabawy z wodą i noszenia maski przez cały czas. Przepisy zostały ustanowione przez Centre for Covid-19 Situation Administration (CCSA) w Bangkoku trzeci rok z rzędu z powodu obaw związanych z Covid-19 i były, delikatnie mówiąc, niezwykle niepopularne w sektorze biznesowym i turystycznym. 

Zgodnie z dawną proklamacją wydaną przez gubernatora prowincji Phuket, pana Narong Wun Siew, chlapanie wodą i granie w prochu są nadal oficjalnie zabronione z powodu pandemii i dozwolone są tylko niektóre tradycyjne praktyki, takie jak zasługi w świątyniach. Ponadto zastępca gubernatora Phuket, Pan Pichet Panaphong, błagał niektóre osoby przygotowujące swoje ciężarówki do walki wodnej o zaprzestanie ich działalności, ponieważ naruszyło to przepisy i może doprowadzić do nowego rozprzestrzeniania się. 

Powszechne doniesienia o walkach o wodę, pomimo zakazu, napłynęły wczoraj z Phuket i okaże się, czy ostrzeżenia będą przestrzegane, czy też zostaną podjęte kroki prawne przeciwko osobom łamiącym zakaz.

Tymczasem premier Tajlandii Prayut Chan O'Cha podobno osobiście nakazał gubernatorowi Phuket zaprzestać dalszych zabaw w wodzie i przypomnieć turystom i mieszkańcom, że tylko tradycyjne czynności, takie jak odwiedzanie świątyni i zasłużenie, są dozwolone w tym roku i „być cierpliwym”. na kolejny rok, już po trzech latach zakazów.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19/podróżnego na podróż do Tajlandii? Możemy pomóc!     

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.