Drugi dzień Songkran to mniej „publicznych” zabaw wodnych w głównych obszarach turystycznych, ponieważ rząd Tajlandii grozi wysokimi grzywnami i karą więzienia za rozpryskiwanie się wody

Krajowy – 

Urzędnicy miasta Bangkoku ostrzegli sprzedawców na Khaosan Road, że otrzymają grzywnę w wysokości do 100,000 XNUMX bahtów za pozwolenie ludziom na zabawę wodą, podczas gdy prodemokratyczna grupa polityczna zebrała się w Khon Kaen symbolicznie polać wodą portret PMs na początku tego tygodnia.

Słynne walki wodne Songkran zostały w tym roku zakazane po raz trzeci z rzędu z powodu obaw urzędników służby zdrowia związanych z Covid-19.

Wczoraj, 13 kwietnia, Khaosan Road powróciła do atmosfery sprzed Covid-19 Songkran, gdzie setki Tajów i obcokrajowców przechadzały się po ulicy i bawiły się wodą wieczorem. Jednak urzędnicy miasta Bangkoku przybyli policyjną ciężarówką, aby patrolować okolicę i poprosili ludzi o zaprzestanie działalności, ponieważ nadal obowiązują zakazy walki w wodzie, próbując powstrzymać sprzedawców sprzedających broń na wodę i ludzi grających muzykę, pijących alkohol. i chlapanie.

ZDJĘCIE: Khaosod angielski

Urzędnicy błagali ludzi o przestrzeganie przepisów CCSA (Centrum for Covid-19 Situation Administration) dotyczących zakazu gry w wodzie, ponieważ może to spowodować nowe rozprzestrzenianie się. W przypadku sprzedawców, którzy nie przestrzegali przepisów, zrobiono im zdjęcie jako dowód naruszenia i ukarano grzywną do 19 100,000 bahtów, powiedzieli urzędnicy. 

Według 56-letniego Sanga Ruangwattanakula, prezesa Khaosan Road Business Association, ujawnił powiązanym reporterom, że Khaosan Road nie jest oficjalnie otwarta na rozpryskiwanie się wody, ale ludzie po prostu naturalnie przychodzili bawić się na własną rękę. Zapytany, czy obawia się ostrzeżenia, pan Sanga odpowiedział, że nie. W rzeczywistości wszyscy sprzedawcy na Khaosan Road otrzymali już zgodę SHA (Administracji Bezpieczeństwa i Zdrowia), a zamiast tego władze powinny promować Khaosan Road jako źródło rozrywki i zachęcać do turystyki.

Bangla Road w Phuket miała podobną sytuację i chociaż oba obszary były nadal zatłoczone przez turystów dzisiaj, 14 kwietnia, była silna obecność policji i niewielkie rzucanie wody w porównaniu z 13 kwietnia.

ZDJĘCIE: สยามรัฐออนไลน์

Inna działalność Songkran odbyła się wczoraj, 13 kwietnia, w Khon Kaen Democracy Monument, Srichan Road w gminie Khon Kaen, przez prodemokratyczną grupę polityczną kierowaną przez Atthaphona Buapata. Uczestnicy podobno przynieśli wiadra z wodą, pistolety na wodę oraz portrety premiera Prayuta Chan-o-chy i wicepremiera Prawita Wongsuwana, aby posypać wodą jako symboliczny gest.

ZDJĘCIE: สยามรัฐออนไลน์

Jeden z uczestników powiedział, że chciałby, aby tajska demokracja rozkwitła w ten tajlandzki Nowy Rok, a dzisiejsza działalność była całkowicie zgodna z przepisami Covid-19, ponieważ większość ludzi nosiła maski i utrzymywała dystans społeczny, więc nie martwił się.  

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/