Tajski premier zadowolony z doniesień o wzmożonym biznesie dla sektora turystycznego podczas Songkran, ale ostrzega przed rozpryskiwaniem wody i piciem alkoholu

Krajowy – 

  Rzecznik rządu Tajlandii stwierdził wczoraj, że premier Prayut Chan-o-cha był zadowolony, widząc hotele, sektory usług turystycznych i restauracje korzystające z zgody rządu Tajlandii na utrzymywanie Songkran w tradycyjny sposób.     

Pan Thanakorn Wangboonkongchana, rzecznik rządu, ujawnił wczoraj, 14 kwietnia, że ​​premier Prayut Chan-o-cha wiedział o szacunkach Centrum Badawczego Kasikorn, że Tajlandia zarobi 2.23 miliarda dolarów przychodów z turystyki od 4.6 międzynarodowych i krajowych turystów od 9 kwietnia i 17. Pan Thanakorn przypisał to odprężeniu w Covid Center i przyzwoleniu na przechowywanie Songkran w sposób tradycyjny i religijny, czego dowodem jest wzrost liczby turystów o 2.2%, wzrost przychodów o 1.2 procent i wyższy wskaźnik obłożenia niż w zeszłym roku.         

Pan Thanakorn kontynuował, że Premier przekazał wszystkim przedsiębiorcom sygnał do dostosowania się do rosnących kosztów życia, które mogły mieć wpływ na zachowania konsumentów. Premier zawsze z zadowoleniem przyjął wszelkie opinie i sugestie ze wszystkich powiązanych sektorów.   

„Ludzie dużo podróżują podczas Songkran, co jest dobrą wiadomością dla sektora hotelarskiego i restauracyjnego, ale premier martwi się również o bezpieczeństwo. Dlatego zachęca tych, którzy muszą podróżować, aby uzyskać odpowiedni odpoczynek, sprawdzić swój pojazd, nie rozpryskiwać wody (co jest zabronione w tym roku z powodu utrzymujących się obaw Covid) i powstrzymać się od picia alkoholu – powiedział rzecznik rządu.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

 

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/