Przedsiębiorcy i pracownicy na scenie Walking Street w Phuket pokojowe zgromadzenie wywołane skargą prawnika dotyczącą klubów nocnych otwartych po godzinach zamknięcia

Phuket -

Przedsiębiorcy i pracownicy lokali rozrywkowych na Bangla Walking Street zebrali się wczoraj wieczorem, 16 kwietnia, aby zorganizować pokojowy protest po nagraniu wideo słynnego tajlandzkiego prawnika opublikowanego w mediach społecznościowych z lokalu, który rzekomo został otwarty w legalnym czasie zamknięcia o 11:00.

Protest został wywołany po tym, jak Sittra Biabangkerd, sekretarz generalny Fundacji Prawnicy dla Ludu, umieścił 3-minutowy klip wideo na swoim koncie w mediach społecznościowych w miejscu rozrywki w hotelu Patong Bay Hill około godziny 2:00 w nocy. w zeszłą sobotę, mówiąc, że mieszkańcom rzekomo przeszkadzały głośne hałasy i duże zgromadzenia w miejscach, które zostały nielegalnie otwarte w legalnym czasie, czyli o godzinie 11:00. obecnie ze względu na mandaty Covid-19 ustanowione przez Centre for Covid-19 Situation Administration lub CCSA w Bangkoku.

Phuket, wraz z Pattaya i kilkoma innymi obszarami turystycznymi, od miesięcy błagają CCSA o zniesienie niepopularnych wczesnych godzin zamknięcia, twierdząc, że szkodzą turystyce i są niepopularne, zwłaszcza wśród zagranicznych turystów szukających nocnego życia. Z prawnego punktu widzenia branża życia nocnego i rozrywki w Tajlandii jest nadal zamknięta z powodu ograniczeń Covid-19, działających jako przekształcone restauracje z wieloma zasadami i ograniczeniami.

Na filmie pokazano moment, w którym prawnik wszedł do basenu hotelowego, gdzie widziano DJ'a grającego muzykę, a wokół basenu gromadził się tłum ludzi.

Jego status brzmiał: „Postanowiłem przyjechać zobaczyć na własne oczy. Okazało się, że ten lokal rozrywkowy był otwarty do wczesnych godzin porannych, a ludzi było tak dużo. Co powinniśmy zrobić, jeśli pojawi się nowa gromada Covid-19?”

„O ile wiedziałem, to miejsce również nie miało legalnej licencji. Dlaczego Komisarz Policji Prowincji Phuket zaniedbał i zezwolił na jej otwarcie poza ustawowy limit czasowy? Chciałbym poprosić Komisarza Policji Krajowej o zbadanie przyczyny takiego zaniedbania wśród funkcjonariuszy Policji Prowincji Phuket. Czy doszło do przekupstwa lub korupcji? ”

Jeden z partnerów Patong Bay Hill Hotel ujawnił, że po tym, jak klip stał się wirusowy, jego pracownicy stracili pracę, a operator może być zmuszony do tymczasowego zamknięcia firmy. Powiedzieli również, że prawnik nie miał uprawnień, co spowodowało, że wielu operatorów rozrywkowych, zwłaszcza w Soi Bangla, zebrało się, aby sprzeciwić się jego działaniu.

„Wszyscy pracownicy wyszli i zebrali się, aby spokojnie wyrazić swoje podstawowe wartości. Nie zgadzaliśmy się z prawnikiem, który ingerował w sposób zarobkowania przedsiębiorców. Phuket był dotknięty pandemią Covid-19 od ponad 2 lat. Czy ktoś przyszedł nas zobaczyć i opiekować się nami? Wszyscy cierpieli. Ale kiedy byliśmy gotowi, aby zacząć od nowa, wtedy on (Sittra) przyszedł, aby pokazać swoją moc, powodując szkody dla establishmentu. Ma mnóstwo pieniędzy i pracę, my po prostu chcemy pracować i odbudować turystykę”.

Widziano zarówno operatorów, jak i pracowników trzymających znaki i transparenty, mówiące o tym, jak wpłynęła na nich akcja prawnika. Spotkanie rozpoczęło się około godziny 11:00. i zachowywał spokój przez całe zgromadzenie.

Dzisiaj, 17 kwietnia 2022 r., gdy krajowa policja w Bangkoku bada zarzuty, pięciu czołowych policjantów w Phuket na komisariacie policji w Patong, w tym szef policji, zostało przeniesionych do siedziby głównej na stanowiska „tymczasowo nieaktywne” w wyniku skutki incydentu. Generał pol. Surachate Hakparn, znany również jako Wielki Żart, osobiście prowadzi śledztwo i zarzuty o korupcję oraz poprowadzi panel wyjaśniający z pięcioma czołowymi funkcjonariuszami policji.

Tymczasem „internauci” w mediach społecznościowych szeroko potępili represje, a wielu z nich wzywa do legalnego otwarcia nocnego życia i branży barowej oraz do legalnego wydłużenia godzin zamknięcia do poziomów sprzed covid, co może trwać do wczesnych godzin porannych.

W międzyczasie pan Sittra odmówił mówienia o proteście dzisiaj, 17 kwietnia i stwierdził, że pracuje tylko dla lokalnych mieszkańców w pobliżu miejsc narzekających na hałas i zgromadzenia, zauważając, że ci anonimowi mieszkańcy również byli zaniepokojeni Covid-19, pomimo wyspa jest w 90% zaszczepiona, a prawie wszyscy turyści są w pełni zaszczepieni i przechodzą testy, aby wjechać do kraju.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.