Jaja żółwi morskich znalezione na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Więcej jaj żółwi morskich znaleziono wczoraj na plaży w prowincji Phang Nga na północ od Phuket (21 kwietniast).

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) w Phang Nga zostało powiadomione o jajach żółwi morskich od miejscowych na plaży Natai w subdystrykcie Khok Kloi, w dystrykcie Takua Thung.

Urzędnicy udali się na plażę, gdzie znaleźli gniazdo z zakopanymi w środku jajami żółwi morskich. Poinformowali, że gniazdo ma głębokość 48 centymetrów i średnicę 3.4 centymetra. Nie podano jednak, ile jaj żółwi morskich znajdowało się w gnieździe.

Matka żółwia morskiego wróciła do morza po złożeniu jaj. Długość jej ciała od prawej płetwy do lewej płetwy wynosi 92 centymetry.

W gnieździe zainstalowano termometr monitorujący rozwój jaj. Zbudowano tymczasową klatkę, aby chronić jaja przed innymi zwierzętami.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.