Tajski rząd anuluje Test and Go, łagodzi legalne godziny picia i więcej – podsumowanie spotkania z Covid

Krajowy –

Najważniejsze zmiany

  • Test and Go zniknął, nie jest wymagana wstępna rezerwacja hoteli (z wyjątkiem niezaszczepionych). AKA brak obowiązkowych testów Covid-19 przed lub po przyjeździe.

  • Thailand Pass pozostaje głównie w celu udowodnienia statusu ubezpieczenia i szczepień

  • Lokale serwujące alkohol mogą pozostać otwarte do północy, chociaż nadal są przekształcane w restauracje, a nie w legalne bary lub kluby nocne

  • Obowiązkowe ubezpieczenie obniżone do 10,000 XNUMX USD

  • Obowiązuje od 1 maja

Walne zgromadzenie Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19, któremu przewodniczy premier Prayut Chan-O'Cha, ogłosiło odwołanie programu „Test&Go” i złagodzenie stref na obszarach kontrolowanych (strefy pomarańczowe) z dniem 1 maja.

Po pierwsze, Tajlandzka przepustka pozostanie, głównie w celu weryfikacji statusu szczepień i dowodu ubezpieczenia. Będzie to stale oceniane. Thailand Pass zostanie również tymczasowo wstrzymany, aby zaktualizować system pod kątem nowych zasad, które mają rozpocząć się 1 maja. Osoby, które dokonały już rezerwacji, będą musiały zapytać indywidualnie w hotelach/Thailand Pass o ewentualne zwroty lub klauzule „dziadka” po 1 maja. Przed XNUMX maja obowiązywać będą wszystkie obecne zasady.

W wyniku rezygnacji z programu „Test&Go” wszystkie obowiązkowe testy na Covid-19 dla zaszczepionych podróżnych zostały anulowane po przybyciu do Królestwa i tylko jeden test ATK jest zalecany (ale nie obowiązkowy) podczas ich pobytu. Jeśli zostanie znaleziona infekcja, muszą przejść na leczenie w ramach procesu ubezpieczeniowego. Zasadniczo po wejściu do Thail

W przypadku turystów niezaszczepionych wymagany jest test RT-PCR w dniach 4-5 dnia przyjazdu do Tajlandii. W przypadku wyniku negatywnego, podczas pobytu zaleca się wykonanie testu self-ATK (szybkiego antygenu). Jeśli zostanie wykryta infekcja, muszą udać się na leczenie w ramach procesu ubezpieczeniowego. Osoba niezaszczepiona nadal musi dokonać wstępnej rezerwacji hotelu na pięć dni i odbyć obowiązkowy pięciodniowy pobyt w hotelu/kwarantannę, na razie może się to zmienić jeszcze w tym roku.

CCSA ogłosiła również zmniejszenie minimalnej ochrony ubezpieczeniowej dla obu grup zaszczepionych i niezaszczepionych podróżnych z minimum 20,000 10,000 USD do minimum XNUMX XNUMX USD.

Osoby wysokiego ryzyka, które miały kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19, muszą teraz zostać poddane kwarantannie tylko przez pięć dni. Powinni również wykonać autotest ATK w dniu 5 i dniu 10. W dniach 6-10 mogą zakończyć kwarantannę, ale muszą nadal samodzielnie monitorować objawy i przeprowadzać autotest w dniu dziesiątym.

W przypadku przepisów krajowych CCSA zmienił strefę wszystkich prowincji w obszarach kontrolowanych lub strefie pomarańczowej na obszary wysokiego nadzoru lub strefę żółtą, a niektóre z obszarów pilotażowych dla turystów lub strefy niebieskiej. Zasadniczo oznacza to, że wszystkie prowincje w kraju stosują się teraz w zasadzie do tego samego zestawu zasad.

W rezultacie Tajlandia ma teraz 0 prowincji na obszarach o najwyższej i najściślejszej kontroli (ciemnoczerwony), maksymalnym obszarze kontroli (strefa czerwona) i obszarach kontrolowanych (strefa pomarańczowa), które dyktowały poziom reguł Covid-19, które zostały ustawione.

Obszary wysokiego nadzoru mają teraz 65 prowincji, w tym:

Kalasin, Kamphaeng Phet, Khon Kaen, Chanthaburi, Chachoengsao, Chaiyoeng, Chiang Rai, Trang, Trat, Nakhon Phanom, Nakhon Sawan, Narathiwat, Pattani, Narathiwat, Phra Sawan, Mukthan, Lamphun, Lamphun, Lamphun Songkhram, Sakh Karam , Sa Kaeo Saaburi, Sing Buri, Sukhothai, Suphan Buri, Surin, Nong Khai, Nong Bua Lamphu, Ang Thong, Amnat Charoen, Uthai Thani, Ubon Ratchathani, Tak, Nakhon Nayok, Ubon Ratchathani, Nakhon Ratchasima, Nakhon Si Thammarat, , Prachuap Khiri Khan, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Phatthalung, Phichit, Phitsanulok, Ranong, Ratchaburi, Samut Prakan, Samut Sakhon, Surat Thani, Udon Thani i Uttaradit

Niebieska strefa lub obszary pilotażowe turystyki wzrosły teraz z 10 do 12 prowincji, w tym: Bangkok, Kanchanaburi, Krabi, Chonburi, Chiang Mai, Nonthaburi, Pathum Thani, Phang Nga, Phetchaburi, Phuket, Rayong i Songkhla.

Technicznie rzecz biorąc, bary i kluby nocne oraz miejsca rozrywki pozostają prawnie zamknięte i będą nadal funkcjonować jako przerobione restauracje. CCSA zauważyło, że zostanie to ocenione w przyszłości. Jak wspomniano powyżej, lokale będące „restauracjami” mogą legalnie serwować alkohol do północy od pierwszego maja.

Wszystkie powyższe zmiany wejdą w życie 1 maja. TPN zauważa, że ​​nic z tego nie jest oficjalne, dopóki nie zostanie wydrukowane jako prawo w Royal Gazette, które zwykle opiera się na decyzjach z przeszłości, które miały miejsce tuż przed datą wejścia w życie. Wszystkie ogłoszone zasady i zasady, jak zawsze, mogą ulec zmianie.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.