Gubernator Phuket ostrzega przed oszustem fałszywym kontem aplikacji LINE

Phuket -

Gubernator Phuket Narong Woonciew ostrzegł ludzi przed oszustem z fałszywym kontem aplikacji LINE.

Gubernator Phuket Narong Woonciew ostrzegł przed fałszywym kontem aplikacji LINE w języku tajskim „นายณรงค์ วุ่นซิ้ว ผู้ว่าราชการจังหวัดภูเก็ต” (gubernator Narong Woonciew Phuket) z jego oficjalnym zdjęciem i kodem QR konta LINE.

Gubernator Narong powiedział dziennikarzom Phuket Express: „To fałszywe konto aplikacji LINE jest używane do kontaktowania się z ludźmi i innymi urzędami państwowymi w celu oszustw. Proszę nie skanować kodu QR. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem 084-1914151.”

Phuket Express zauważa, że ​​stało się to również z gubernatorem Chonburi, jak widać poniżej:

https://thepattayanews.com/2022/04/23/chonburi-governor-warns-residents-of-counterfeit-line-account-imitating-him-allegedly-defrauding-people-for-personal-information/

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.