Wjazd do Phuket nie wymaga już testu na Covid-19 ani dowodu szczepienia w przypadku podróży krajowych od 1 maja

Phuket -

Komitet Kontroli Chorób w Phuket zatwierdził anulowanie wpisu dotyczącego pomiarów przesiewowych Covid-19 dla wszystkich rodzajów transportu krajowego i przez punkt kontrolny w Phuket od 1 maja 2022 r.

Gubernator Phuket Narong Woonciew powiedział wczoraj dziennikarzom Phuket Express o zmianie wymogów wjazdowych (26 kwietnia)th) po posiedzeniu komitetu ds. chorób.

„Liczba nowych i potwierdzonych przypadków Covid-19 w Phuket nadal spada. W ciągu ostatnich kilku dni liczba ta jest niższa niż 100 każdego dnia”. — stwierdził Narong.

„Komitet Kontroli Chorób w Phuket zatwierdził anulowanie pomiarów przesiewowych Covid-19 pod kątem wjazdu krajowego, które obejmują testy na Covid-19 lub dowód szczepienia dla wszystkich rodzajów transportu krajowego i przez punkt kontrolny w Phuket (znany jako punkt kontrolny Tha Chatchai).” Narong zakończył.

Szef biura zdrowia publicznego w Phuket, Kusak Kukiatikoon, powiedział Phuket Express: „Nadal jesteśmy gotowi poradzić sobie z wybuchem Covid-19, mimo że pomiary zostały złagodzone. Łóżka w szpitalach są nadal obfite dla potencjalnych pacjentów z Covid-19”.

Przyloty międzynarodowe, zauważa TPN, wymagają dodatkowych kroków, takich jak przepustka do Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.