Operatorzy hoteli Patong apelują do rządu Tajlandii o opóźnienie pełnej stawki podatku gruntowego o dwa lata

Patong —

Operatorzy hoteli Patong w Patong apelowali do rządu o opóźnienie pełnej stawki podatku gruntowego o dwa lata, mówiąc, że nie będą w stanie zapłacić przynajmniej do końca tego roku z powodu wciąż nieodzyskanej turystyki. 

Wczoraj, 26 kwietnia, właściciele hoteli w Patong udzielili wywiadu lokalnym mediom na temat przywrócenia w tym roku przez rząd pełnej stawki podatku gruntowego. Pomimo pozornej poprawy w turystyce w ostatnim sezonie, wielu z nich wyraziło niezadowolenie z decyzji rządu, twierdząc, że nadal mają poważne problemy finansowe z powodu wciąż nieodzyskanej turystyki dotkniętej przez Covid-19 i trwającą wojnę rosyjsko-ukraińskią. 

Chinawat Udomniyom, operator hotelowy w Patong, ujawnił, że wojna znacznie zmniejszyła liczbę zagranicznych turystów, do tego stopnia, że ​​nawet jego mały hotel w zwykle popularnej okolicy turystycznej mógł zarabiać tylko kilkaset bahtów dziennie. Co więcej, niektórzy właściciele hoteli z takimi udogodnieniami jak basen lub ogród musieliby zapłacić milionowy podatek, co uważał za całkowicie niesprawiedliwe, biorąc pod uwagę, że niektóre z nich nie mogły jeszcze ponownie otworzyć.

Kongsak Koopongsakorn, prezes Southern Thai Hotel Association, powiedział lokalnym mediom, że właściciele hoteli również zostaną ukarani grzywną za opóźnienia w płatnościach, a grzywny będą kumulować się z miesiąca na miesiąc, jeśli nie będą mogli zapłacić. Powiedział, że będą w stanie zapłacić przynajmniej do końca tego roku, kiedy turystyka najprawdopodobniej odbije się na poziomie około 70%. 

Według burmistrza okręgu Karon, pana Jade Wicharasorna, rząd obniżył podatek gruntowy do 10% w zeszłym roku, ale firmy w jego okolicy mogą ponownie otworzyć się na poziomie około 15-20%, co oznacza, że ​​pełny podatek z pewnością zaostrzyłby problemy . Ponadto twierdził, że wielu operatorów już zastawiło swoje hotele w banku, a niektóre hotele zostały nawet przejęte, więc apelował do rządu o ponowne rozważenie obniżki stawki podatkowej z powrotem do 10%.  

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.