Tajlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego wydaje najnowsze środki dotyczące podróży lotniczych, obowiązujące od 1 maja

FOTO: Lotnisko Heathrow

Krajowy –

Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) wydał NOTAM (Notice to Air Missions) w celu poinformowania linii lotniczych na całym świecie o najnowszych środkach dotyczących podróży lotniczych do Tajlandii, począwszy od 1 maja, po ogłoszeniu przez rząd środków złagodzenia przyjazdów w zeszły piątek.

Aby zapewnić wzajemne zrozumienie i umożliwić liniom lotniczym prawidłowe przestrzeganie środków, zawiadomienie NOTAM brzmi następująco:

  1. Pasażerowie, którzy zostali w pełni zaszczepieni, mogą wjechać do kraju bez dodatkowych testów na Covid-19. Jednak pasażerom zaleca się wykonanie testu ATK (szybkiego antygenu Covid-19), jeśli mają jakiekolwiek podejrzane objawy.
  2. Pasażerowie, którzy nie zostali zaszczepieni lub nie zostali w pełni zaszczepieni, mogą przejść test RT-PCR w ciągu 72 godzin przed odlotem i będą mogli wjechać do kraju bez dodatkowych testów na Covid-19, a także w pełni zaszczepieni pasażerowie. Jeśli ci pasażerowie nie mają wyników testu RT-PCR, zostaną poddani kwarantannie zgodnie z poleceniem urzędników kwarantanny i będą zobowiązani do przeprowadzenia testów RT-PCR w 4 lub 5 dniu kwarantanny.
  3. Wszyscy pasażerowie muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne od Covid-19 lub list gwarancyjny pełnego ubezpieczenia od Covid-19 leczenie warte co najmniej 10,000 19 USD przez cały pobyt w Tajlandii. Pasażerowie mogą skorzystać z tego ubezpieczenia, aby otrzymać leczenie Covid-XNUMX, jeśli zostanie wykryte, że są zakażeni.
  4. Pasażerowie muszą przedstawić dowód szczepienia lub wyniki testu RT-PCR oraz ubezpieczenie zdrowotne Covid-19 podczas rejestracji w systemie „Thailand Pass” przed podróżą. Po sprawdzeniu dokumentów pasażer otrzyma kod QR do przedstawienia linii lotniczej. W przypadku braku kodu QR linia lotnicza może odmówić przyjęcia pasażerów na pokład.
  5. Linie lotnicze muszą sprawdzić, czy pasażerowie posiadają kody QR z systemu „Thailand Pass” przed przyjęciem ich na pokład samolotu. Jeśli okaże się, że pasażer przybył do Tajlandii bez kodu QR, linia lotnicza będzie odpowiedzialna za odesłanie pasażera do kraju pochodzenia.
  6. Lotniska i powiązane agencje muszą ściśle wdrożyć środki rządowe, takie jak noszenie masek, sprawdzanie temperatury ciała przed wejściem lub wyjściem z obiektu

CAAT poprosił również linie lotnicze o współpracę przy inspekcji, kontroli dokumentów i nadzorze w ścisłej zgodności z nowymi środkami. Jednocześnie muszą podawać pełne i dokładne informacje dla pasażerów, aby móc w pełni przygotować i ułatwić podróżnym wjazd do kraju w ramach nowych środków.

TPN zauważa, że ​​NIE jest to jeszcze legalne, oficjalne prawo dotyczące nowych środków, które muszą być podpisane w Royal Gazette, aby były oficjalne i prawdopodobnie nastąpią pod sam koniec tego miesiąca.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/