Ratusz w Phuket otrzymuje skutery elektryczne do użytku w pracach ochroniarskich, krytycy mediów społecznościowych zwracają uwagę na „zakaz” korzystania ze skuterów w miejscach publicznych

Phuket -

Ratusz w Phuket otrzymał od firmy dwa skutery elektryczne do wykorzystania w swoich pracach ochroniarskich, ale nie wszyscy w mediach społecznościowych są zadowoleni, ponieważ nieco ponad miesiąc temu urzędnicy miejscy przeprowadzili szeroko zakrojoną kampanię zakazującą poruszania się skuterami elektrycznymi po ulicach miasta.

Wczoraj (27 kwietnia)th), przedstawiciel firmy Beam Mobility Thailand przekazał ratuszowi w Phuket dwa skutery elektryczne.

Szefowa Urzędu Prowincji Phuket, pani Kanathip Sukcharoen, powiedziała dziennikarzom TPN: „Phuket rozwija się, by stać się inteligentnym miastem. Umówiliśmy się więc na jazdę próbną skuterami elektrycznymi w rejonie ratusza w Phuket. Ma to na celu ułatwienie prac ochronnych w okolicy.”

„Jazda próbna potrwa dziesięć miesięcy. Te dwie hulajnogi mają być używane tylko w obszarze ratusza. Nie będą jeździć poza obszarem ratusza lub ulicami publicznymi, więc nie narusza to żadnego „zakazu” dla ulic publicznych”. stwierdził Kanathip.

Tymczasem policja Patong 21 lutego 2022 r. ostrzegła turystów, którzy jeździli na elektrycznych skuterach po drogach obszaru Patong w Phuket że mogą zostać postawione zarzuty prawne i konfiskata pojazdów, ponieważ rzekomo naruszało to krajową ustawę o pojazdach.

https://thepattayanews.com/2022/02/21/phuket-police-charge-electric-scooter-riders-on-patong-road-for-allegedly-violating-vehicle-act-causing-social-media-outroar/

 

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.