Minister Turystyki i Sportu zaproponuje anulowanie „Thailand Pass” do czerwca, ale na razie pozostanie z mniejszą ilością papierkowej roboty

FOTO: Thansettakij

Bangkok -

Minister Turystyki i Sportu, Phiphat Ratchakitprakarn, planuje zrezygnować z systemu rejestracji „Thailand Pass” do 1 czerwca i pobrać 300-bahtową opłatę za „wjazd na ląd” na kolejnym posiedzeniu Centrum Covid-19 Administracja Sytuacyjna (CCSA).

Phiphat ujawnił wczoraj, 27 kwietnia, że ​​poprosi komisję CCSA o rozważenie anulowania systemu „Thailand Pass” i wdrożenie paszportowej rejestracji szczepionki wraz z wypełnieniem innych informacji o szczepieniach w formularzu imigracyjnym TM.6, aby ułatwić wszystkim podróżnym.

Uzasadniał, że anulowanie powinno nastąpić w czerwcu, ponieważ infekcje wariantem Omicron w kraju prawdopodobnie zmniejszą się i było to bliskie harmonogramowi Ministerstwa Zdrowia Publicznego, które uczyniło Covid-19 chorobą endemiczną, co miało miejsce 1 lipca.

Podczas gdy Ministerstwo Zdrowia Publicznego Anutin Charnvirakul zasugerował, że cofnięcie „Tajlandzkiej Przełęczy” powinno zostać zastąpione dodatkowymi zmianami, takimi jak turyści muszą otrzymać dawkę przypominającą lub mieć co najmniej 3 strzały szczepionki Covid-19 tutaj, Minister Turystyki zalecił, aby być rozpatrywane na podstawie poszczególnych rynków.

FOTO: Prachachat

„Od kraju wyjazdu turystów powinno zależeć, czy jego rząd zapewnił już szczepionkę przypominającą, czy nie. Jeśli turyści nie byli z powodu braku szczepień w ich kraju, mogą najpierw otrzymać zezwolenie na podróż do Tajlandii – dodał Phiphat.

Jeśli chodzi o opłatę za „wjazd na grunt”, minister powiedział, że propozycja została wstępnie zaplanowana do przedstawienia Komisji Gabinetowej w przyszłym tygodniu. Jeśli zostanie zatwierdzony, zostanie wdrożony w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Zgodnie z jego oświadczeniem opłata za 300 bahtów została podzielona na 50 i 200 bahtów. Pierwsze 50 bahtów byłoby przeznaczone na indywidualne ubezpieczenie turystów, w tym ubezpieczenie Covid-19 na łagodne infekcje, a kolejne 250 bahtów zostałoby przekazane do Narodowego Funduszu Promocji Turystyki.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/