Pięciu podejrzanych o narkotyki aresztowanych w Phuket z łącznie 3.5 kilogramami krystalicznej metamfetaminy i 14,000 XNUMX pigułek metamfetaminy 

Phuket -

Pięciu podejrzanych o narkotyki zostało aresztowanych w Phuket z łącznie ponad 3.5 kilogramami krystalicznej metamfetaminy i 14,000 XNUMX pigułek metamfetaminy.

Policja prowincji Phuket ujawniła aresztowanie lokalnej prasie wczoraj (28 kwietnia)th). W tym tygodniu aresztowali pięciu podejrzanych o narkotyki w dwóch różnych sprawach narkotykowych.

Aresztowano pana Pongpata „Nata”, 24 lata z Phuket, Nattawuta „Boya” 28 lat z Phuket, panią Yanin „Kik” 26 lat z Uttaradit i panią Patcharin „Pop” 28 lat z Trang.

Zostali aresztowani w pobliżu domu w Soi Kok Tanod, subdystrykt Cherng Talay, dystrykt Thalang. Odebrano im 3.53 kg krystalicznej metamfetaminy i 14,000 XNUMX pigułek metamfetaminy.

Początkowo grupa podobno twierdziła, że ​​dostała leki pocztą „przez przypadek” i trzymała ich z zamiarem poinformowania władz, ale zamiast tego zaczęła dostarczać je innym. Zgodnie z ich oświadczeniem otrzymali 2,000 bahtów za dostawę. Policja z Phuket nie uwierzyła w ich oświadczenie, że przez pomyłkę otrzymali narkotyki.

Zostali zabrani na posterunek policji w Cherng Talay, gdzie zostali oskarżeni o nielegalne posiadanie narkotyków kategorii 1 z zamiarem sprzedaży.

Policja aresztowała również pana Roong rueng 'Dee', 59 lat z Sisaket. Został aresztowany w Soi Ta-aid w dystrykcie Chalong w dystrykcie Mueang Phuket. Odebrano mu 24 pigułki metamfetaminy.

Został zabrany na posterunek policji w Chalong, gdzie został oskarżony o nielegalne posiadanie narkotyków kategorii 1.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.