Amerykański turysta uratowany po zgubieniu się w dżungli Thalang na Phuket

Thalang, Phuket –

68-letni amerykański turysta został uratowany po tym, jak wczoraj po południu (29 kwietnia) zgubił się w dżungli w dzielnicy Thalangth).

Policja turystyczna w Phuket została powiadomiona o incydencie przez amerykańskiego turystę płci męskiej za pośrednictwem telefonu alarmowego wczoraj o 3:20. Wysłał swoje ostatnie stanowisko do policji turystycznej w Phuket przez telefon komórkowy. Zgubił się w pagórkowatej dżungli w rejonie Baan Nai Thorn w subdystrykcie Sakoo.

Policja turystyczna w Phuket skontaktowała się z funkcjonariuszami pobliskiego parku narodowego i mieszkańcami, którzy dobrze znają ten obszar. Weszli do dżungli ścieżką przyrodniczą na wzgórzu. Policja szukała amerykańskiego turysty za pomocą GPS (Global Positioning System).

O 6:20 znaleźli amerykańskiego turystę, którego nazwisko zostało zatajone na jego prośbę. Na jego nodze znaleziono zadrapania, został odwodniony i podlany wodą. Został bezpiecznie wyprowadzony z lasu i przewieziony z powrotem do swojego mieszkania.

Amerykański turysta był bardzo zadowolony i wdzięczny. Powiedział do funkcjonariuszy i miejscowych: „Bardzo się cieszę, że was poznałem, nie wiedziałem, co robić po tym, jak się zgubiłem i spędziłem godziny wędrując z ograniczonymi zapasami i wodą, ale na szczęście zachowałem w telefonie numery alarmowe. Zszedłem ze szlaku, zawróciłem i całkowicie się zgubiłem”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19/podróżnego na podróż do Tajlandii? Możemy pomóc!

 

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.