Najnowsze wymagania wjazdowe Tajlandii od niedzieli 1 maja 2022 r

Poniżej znajduje się informacja prasowa Urzędu Turystyki Tajlandii:

Poniższe zasady będą obowiązywać od 1 maja 2022 r., ze szczególnymi wymogami dla zaszczepionych i nieszczepionych/nie w pełni zaszczepionych podróżnych ze wszystkich krajów/terytoriów, którzy przylatują od tej daty.

Wymagania przed przyjazdem

Zaszczepieni podróżnicy muszą posiadać następujące dokumenty do wjazdu do Tajlandii:

 • Ważny paszport, Thailand Pass (przez https://tp.consular.go.th/) lub przepustkę graniczną w przypadku wjazdu przez przejścia graniczne.
 • Polisa ubezpieczeniowa z ochroną nie mniejszą niż 10,000 XNUMX USD. Tajowie i zagraniczni emigranci objęci krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym Tajlandii są zwolnieni z tego wymogu.
 • Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19
  • Każda osoba w wieku 18 lat i starsza musi zostać w pełni zaszczepiona na COVID-19 zatwierdzoną szczepionką co najmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii.
  • Podróżni w wieku 5-17 lat podróżujący do Tajlandii bez opieki muszą zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką zatwierdzonej szczepionki co najmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii. Osoby podróżujące z rodzicami są zwolnione z tego wymogu.
  • Podróżni z historią zakażenia COVID-19, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę zatwierdzonej szczepionki po zakażeniu, muszą mieć zaświadczenie lekarskie o wyzdrowieniu z COVID-19.

Podróżni niezaszczepieni / nie w pełni zaszczepieni muszą posiadać następujące dokumenty do wjazdu do Tajlandii:

 • Ważny paszport, Thailand Pass (przez https://tp.consular.go.th/) lub przepustkę graniczną w przypadku wjazdu przez przejścia graniczne.
 • Polisa ubezpieczeniowa z ochroną nie mniejszą niż 10,000 XNUMX USD. Tajowie i zagraniczni emigranci objęci krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym Tajlandii są zwolnieni z tego wymogu.
 • Dowód przedpłaty za 5-dniową kwarantannę w zatwierdzonym przez rząd hotelu/ach; takich jak hotel SHA Extra Plus (SHA++) lub AQ Accommodation/s, plus dowód przedpłaty za 1 test RT-PCR COVID-19. Tajowie nie są zobowiązani do przedpłaty za test.

Kwarantanna jest zwolniona dla niezaszczepionych / nie w pełni zaszczepionych podróżnych, którzy mogą przesłać dowód negatywnego wyniku testu RT-PCR w ciągu 72 godzin od podróży za pośrednictwem systemu Thailand Pass. Zwolnienie obejmuje również podróżnych poniżej 6 roku życia podróżujących z rodzicami.

Wymagania dotyczące przyjazdu

Po przybyciu do Tajlandii wszyscy podróżni muszą przejść kontrolę wstępną, w tym kontrolę temperatury ciała, i przedstawić wymagane dokumenty urzędnikowi kontroli imigracyjnej/zdrowia w celu przeprowadzenia kontroli.

Podróż Ruta de la Plata w liczbach zaszczepieni podróżnicy będą wtedy mogli wjechać i swobodnie udać się do dowolnego miejsca w królestwie. *W przypadku przybycia drogą lądową z przepustką graniczną, pobyt nie dłuższy niż 3 dni będzie możliwy tylko w określonych obszarach.

Podobnie, niezaszczepieni / nie w pełni zaszczepieni podróżnicy którzy przesłali dowód negatywnego wyniku testu RT-PCR w ciągu 72 godzin od podróży za pośrednictwem systemu Thailand Pass, będą mogli wjechać i podróżować w dowolne miejsce w królestwie.

Inaczej, niezaszczepieni / nie w pełni zaszczepieni podróżnicy musi przejść kwarantannę trwającą 5 dni. Podróż do wcześniej zarezerwowanego zakwaterowania musi się odbyć wcześniej umówionym pojazdem na zamkniętej trasie w czasie podróży nie dłuższym niż 5 godzin. Następnie muszą przejść test RT-PCR w dniach 4-5. Podróżni poniżej 5 roku życia, podróżujący z rodzicami i wspólnie poddawani kwarantannie, mogą poddać się badaniu na ślinę. Podróżni, których wynik testu wypadnie jako negatywny, będą mogli udać się w dowolne miejsce na terenie królestwa, natomiast ci, których wynik testu wypadnie jako pozytywny, zostaną skierowani na odpowiednie leczenie, a wydatki muszą zostać pokryte z wymaganego ubezpieczenia/koszty własne dla podróżnych z zagranicy, lub krajowe ubezpieczenie zdrowotne dla Tajów i kwalifikujących się obcokrajowców.

Podczas pobytu

Podczas pobytu w Tajlandii zarówno zaszczepionym, jak i nieszczepionym/nie w pełni zaszczepionym podróżnym zaleca się ścisłe przestrzeganie norm BHP. Podróżni, którzy doświadczają objawów podobnych do COVID, powinni przejść testy. Jeśli wynik testu jest pozytywny, muszą otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.

Wszystkim odwiedzającym życzymy przyjemnych, bezpiecznych i satysfakcjonujących wakacji w Tajlandii w tym ekscytującym czasie, w którym możemy ponownie powitać podróżnych z całego świata.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/