8-letni ukraińsko-tajski chłopiec ugryziony przez nieznane zwierzę morskie w pobliżu plaży Kamala w Phuket, eksperci i urzędnicy spierają się, czym było zwierzę

Phuket -

  Francuski ekspert od rekinów uważa, że ​​rekin błękitny mógł wczoraj ugryźć nogę 8-letniego ukraińsko-tajskiego chłopca w pobliżu plaży Kamala w Phuket (1 maja).st). Tymczasem operatorzy plaż i lokalni urzędnicy uważają, że nie był to rekin, ale barakuda.

Ratownicy Kamali zostali powiadomieni, że młody chłopiec, którego nazwisko zostało zatajone zgodnie z polityką redakcyjną dotyczącą nieletnich, został ranny wczoraj po południu przez nieznane zwierzę morskie. Ratownicy przybyli na plażę Kamala i znaleźli 8-letniego chłopca ukraińsko-tajskiego leżącego krwawiącego i cierpiącego na plaży. Na prawej nodze znaleziono wiele głębokich ran. Został przewieziony do Bangkoku Phuket Hospital w Phuket Town.

Pan David Martin, obywatel Francji, który jest fotografem podwodnym i ekspertem od rekinów z fundacji „Ocean For All” w Phuket, przekazał swoją opinię The Phuket Express dziś rano (2 maja)nd), „Z moich doświadczeń związanych z nurkowaniem i robieniem zdjęć podwodnego życia na całym świecie przez wiele lat wynika, że ​​rany na nodze chłopca mogą pochodzić od małego 'Blue Shark'. Te rany różnią się od innych zwierząt morskich, ponieważ rany były wyjątkowe i wynikały z określonych ruchów”.

Pan Apisit Anan, operator plaży na plaży Kamala, powiedział The Phuket Express: „To podobny incydent, jak dwa lata temu z chińskim turystą. Moim zdaniem była to barakuda, która jest popularna w okolicy. Największa barakuda jaką kiedykolwiek widziałem podczas nurkowania waży około 13 kilogramów. Lubią jeść małe ryby, a niesprowokowane ataki na ludzi są częstsze niż wielu myśli”.

Phuket Express zauważa, że ​​barakuda jest dużą, drapieżną rybą płetwiastą.

Przywódca dystryktu Kathu, Ciwat Rawangkun, udał się dziś rano na plażę Kamala. Powiedział The Phuket Express: „Umieściliśmy znaki ostrzegawcze i ogłosiliśmy na głośnikach plażowych w języku tajskim i angielskim, aby plażowicze byli świadomi obecności zwierząt morskich”.

Młody chłopak podobno dochodzi do siebie, a urzędnicy wciąż próbują ustalić dokładnego winowajcę jego ran.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.