AKTUALIZACJA: Urzędnik morski w Phuket uważa, że ​​to rekin ugryzł młodego chłopca w Kamala Beach w weekend, chłopiec opowiada swoją historię

Phuket -

  Urzędnik morski stwierdził, że wierzy, że zwierzę morskie, które ugryzło młodego chłopca, turystę domowego, na plaży Kamala w Phuket w miniony weekend, było rzeczywiście rekinem, a nie barakudą, jak wierzyli inni.

Nasza poprzednia historia:

Francuski ekspert od rekinów uważa, że ​​rekin błękitny mógł ugryźć nogę 8-letniego ukraińsko-tajskiego chłopca w pobliżu plaży Kamala w Phuket w niedzielę (1 maja)st). Tymczasem operatorzy plaż i lokalni urzędnicy uważają, że nie był to rekin, ale barakuda.

Zespół urzędników Phuket kierowany przez wicegubernatora Phuket Pichet Panapong i dr Kongkiata Kittiwatanawong, dyrektora Morskiego Centrum Biologicznego w Phuket (PMBC), odwiedził chłopca w restauracji jego babci w dystrykcie Rassada, w dzielnicy Mueang Phuket.

Dr.Kongkiat powiedział The Phuket Express: „Uważamy, że było to ugryzienie przez rekina ze względu na rozmiar i kształt ran zadanych skórze chłopca. Obszar, w którym ugryzł chłopca, to strefa surfowania, w której rekiny zwykle znajdują tutaj pożywienie. Może to być młody rekin błękitny, który ma mniej niż metr długości. Obszar ten nie jest, wbrew twierdzeniom niektórych lokalnych mieszkańców, zwykłym domem dla barakud”.

Chłopiec (The Pattaya News ukrywa jego imię) powiedział The Phuket Express. „Wszedłem do wody sam, kiedy mój tata był na plaży. Zobaczyłem w wodzie coś czarnego i długiego. Morskie zwierzę wbiło się we mnie i ugryzło w nogę. Uderzyłem zwierzę przed wyjściem z wody i powiedziałem ojcu”.

„W tym czasie się nie bałem. Moje rany wymagały 33 szwów. Nie bałem się i nie płakałem w szpitalu. Nadal uważam, że to była barakuda, a nie rekin. W każdym razie biję to mocniej niż mnie i nie boję się wracać do oceanu, kocham plażę.” Dzielny młody chłopak powiedział z uśmiechem dziennikarzom The Phuket Express.

Media TPN zauważają, że młody chłopak wydaje się cieszyć swoją krótką „sławą” po ugryzieniu w okolicy i że planuje wrócić na plażę i popływać już w tym tygodniu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.