Młody niemiecki turysta uratowany po utknięciu między dużymi skałami podczas wędrówki po lesie Thalang w Phuket

Thalang –

  21-letni niemiecki turysta został uratowany po tym, jak utknął między kilkoma dużymi skałami podczas wczorajszej wędrówki po lesie w dzielnicy Thalang (2 maja)nd).

Policja turystyczna w Phuket została powiadomiona przez niemieckiego turystę płci męskiej za pośrednictwem telefonu alarmowego policji turystycznej pod numerem 1155 o 6:58 w poniedziałek, 2 maja.

Policja turystyczna Phuket skontaktowała się z policją Sakoo i urzędnikami z pobliskiego Parku Narodowego Sirinart. Niemiecki turysta został zidentyfikowany przez policję turystyczną jako 21-letni Leon Isiman Samuels.

Podpułkownik Eakkachai Siri z policji turystycznej w Phuket powiedział Phuket Express: „Porozumiewaliśmy się z panem Samuelsem za pośrednictwem aplikacji „WhatsApp”. Przysłał nam swoją pozycję, która znajdowała się około 1.1 kilometra od hotelu. Podczas wędrówki utknął między dużymi skałami. Poprosiliśmy go, aby nie próbował ruszać się z miejsca, w którym był, zanim rozpoczęliśmy poszukiwania o 8:00. ”

„O 9:10 znaleźliśmy go między skałami. Został odwodniony i podał wodę. O 10 został bezpiecznie wyprowadzony z lasu. O 45:0 (25 maja)rd) przybył do swojego mieszkania.”

"Pan. Samuel przybył do Phuket wczoraj (2 maja)nd) z Frankfurtu. Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Phuket przeszedł się wzdłuż plaży Naiyang, która znajduje się obok lotniska i postanowił wybrać się na pieszą wycieczkę. Niestety, został uwięziony w skalistym terenie, ale zachował numer alarmowy policji turystycznej i zadzwonił do nas.

Pan Samuels powiedział The Phuket Express: „Dziękuję miejscowym i funkcjonariuszom, którzy zapewnili mi doskonałe poszukiwania i pomoc”.

Pan Samuels zrobił również selfie z ratownikami, co stało się wirusowe w mediach społecznościowych poniżej.

Tymczasem w piątek (29 kwietnia) 68-letni amerykański turysta został uratowany po zagubieniu się w dżungli w dzielnicy Thalang.

Amerykański turysta uratowany po zgubieniu się w dżungli Thalang na Phuket

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.