Phuket planuje ogłosić Covid-19 jako chorobę endemiczną, rząd centralny Tajlandii wzywa do cierpliwości

Phuket -

Phuket planuje ogłosić Covid-19 jako chorobę endemiczną po tym, jak liczba nowych i potwierdzonych przypadków Covid-19 nadal spada w prowincji.

Nasza poprzednia historia na siostrzanej stronie Pattaya News:

Zastępca gubernatora Phuket ogłosił dziś, 20 lutego 2022 r., gotowość wyspy do bycia obszarem pilotażowym do leczenia koronawirusa Covid-19 jako choroby endemicznej, zmniejszając ograniczenia i liczbę dni kwarantanny dla zarażonych pacjentów.

Lekarz Kusak Kukiattikoon w prowincji Phuket, lekarz naczelny zdrowia publicznego, powiedział Phuket Express: „Liczba nowych i potwierdzonych przypadków Coivd-19 spada przez cztery tygodnie z rzędu, pomimo obaw związanych ze wzrostem po tajskim nowym roku Songkran. W minionym dniu zarejestrowano tylko 39 nowych i potwierdzonych przypadków Covid -19 bez nowych zgonów”.

„Ponad 60 procent ludzi w Phuket zostało potrójnie zaszczepionych szczepionką Covid-19. Jednak 52 procent osób z 608 grup (osoby starsze, cierpiące na przewlekłe problemy zdrowotne i kobiety w ciąży) zostało zaszczepionych potrójnie. Grupa 608 musi być w 60 procentach trzykrotnie zaszczepiona. Proszę wziąć potrójne szczepienie, abyśmy doszli do reguł rządzących endemiczną prowincją ustalonych przez władze centralne. Następnie zasugerujemy CCSA (Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19), aby uczynić nas endemicznymi” – wyjaśnił dr Kusak.

Tymczasem dziś rano tajlandzki minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul wezwał do cierpliwości w zakresie klasyfikacji endemicznej i zniesienia większej liczby ograniczeń, takich jak mandaty na maskę lub legalne otwarcie życia nocnego, stwierdzając, że nie jest prawdopodobne, aby złagodzić ograniczenia w poszczególnych prowincjach w zakresie oznaczania Covid-19 jako endemicznego i że kraj potrzebował podejścia krajowego. Anutin przytoczył fakt, że wiele prowincji wiejskich nie było jeszcze gotowych do sklasyfikowania jako endemicznych ze względu na liczbę zachorowań i wskaźniki szczepień.

Media TPN zauważają jednak, że prowincje, z którymi borykają się turystykę, nie zgadzają się na oczekiwanie na wyrównanie w całym kraju i podkreślają, że turyści chcą jak najszybciej złagodzić ograniczenia.

Obecny cel uczynienia Covid-19 endemicznym krajem to mniej więcej lipiec, zauważa TPN.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19/podróżnego na podróż do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.