Phuket odnotowuje 82-procentowy wzrost rok do roku w rejestracji nowych firm turystycznych, na szczycie południowych prowincji

Phuket -

  Phuket znajduje się na szczycie czterech południowych prowincji, które koncentrują się na turystyce pod względem rejestracji nowych firm, z 82-procentowym wzrostem w miarę poprawy gospodarki turystycznej.

Wiceminister handlu, pan Sinit Lertkrai, powiedział The Phuket Express: „Departament Biznesu i Rozwoju przeanalizował trendy biznesowe w czterech słynnych obszarach turystycznych w południowych prowincjach, tj. Phuket, Surat Thani, Krabi i Phang Nga w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku (od stycznia do marca). W sumie zarejestrowanych jest 1,216 nowych firm, co stanowi wzrost o 51.62 procent”.

„Phuket ma największą liczbę zarejestrowanych nowych firm, która wynosi 613 firm. To 82-procentowy wzrost w przypadku Phuket. Następnie w kolejności pojawiają się Surat Thani, Krabi i Phang Nga” – wyjaśnił Sinit.

„W tych czterech prowincjach firmy restauracyjne wzrosły o 83 procent, hotele i kurorty o 169%, spa o 100 procent, a firmy zajmujące się rezerwacjami turystycznymi o 400 procent". Pan Sinit zakończył.

Dzieje się tak, jak zauważa The Phuket Express, wielu przedsiębiorców ma nadzieję, że dalsze łagodzenie zasad Covid-19 sprowadzi wielu turystów do powrotu do Tajlandii.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.