„Prab Keesin” rezygnuje z funkcji doradcy prezesa Patong Entertainment Business Association 

Phuket -

„Prab Keesin”, który jest przewodniczącym Grupy Pisona i szefem Patong Development Foundation, zrezygnował ze stanowiska doradcy i prezesa Patong Entertainment Business Association (PEBA).

Nasza poprzednia historia:

Przedsiębiorcy i pracownicy lokali rozrywkowych na Bangla Walking Street zebrali się 16 kwietnia 2022 r., aby zorganizować pokojowy protest po nagraniu wideo słynnego tajlandzkiego prawnika opublikowanego w mediach społecznościowych z lokalu, który rzekomo został otwarty w legalnym czasie zamknięcia o 11:00.

Ponad stu pracowników hotelu Phuket zebrało się w Patong Bay Hill Resort Hotel w Patong w Phuket, aby wesprzeć właściciela hotelu Preechawut (Prab) Keesin po tym, jak hotel podobno naruszył prawne godziny zamknięcia i został zmuszony do zamknięcia na 15 dni.

aktualizacja:

Preechavude „Prab Keesin” wczoraj (4 maja)th) złożył rezygnację stowarzyszeniu PEBA. Stwierdził w liście: „Z powodu wielu skarg na przedsiębiorców na Bangla Road i Patong nie jestem w stanie zachować pokoju między przedsiębiorcami i nie mogę zatrudniać ludzi, ponieważ chcę im pomóc po kryzysie Covid-19. Przez ostatnie 15 lat starałem się jak najlepiej ulepszyć gospodarkę Patong.”

„Istnieją jednak grupy samolubnych przedsiębiorców, którzy korzystali ze słynnego prawnika i mediów, aby sprawiać problemy naszemu turystycznemu miastu. Ci ludzie sprawiają, że przedsiębiorcy stają się niezharmonizowani”. Prab powiedział w swoim liście.

„Nie jestem związany z tym słynnym prawnikiem. Nie lubię tej metody i nigdy tego nie robiłem ani nie byłem za tym. Nigdy nie myślałem nawet o zniszczeniu mojego domu i miasta”. Prab napisał.

„Aby społeczeństwo i stowarzyszenie mnie zrozumiały i aby były odpowiedzialne za incydent w Bay Hill 15 kwietnia”th i aby zakończyć nieporozumienie, chcę zrezygnować ze stanowiska doradcy prezesa Patong Entertainment Business Association (PEBA) i zaprzestać swojej roli i działalności w stowarzyszeniu”.

Preehavude Keesin (Prab) 4 majath, 2022

Media TPN zauważają, że legalne godziny zamykania miejsc rozrywki nadal są bolesnym punktem w Phuket i Pattaya. W rzeczywistości zgodnie z prawem lokale są nadal zamknięte ze względu na zasady Covid19, ale na razie można je przekształcić w restauracje. Nie ma jednoznacznych zapowiedzi, kiedy to się zmieni ze strony rządu centralnego.

Ponadto Phuket od ponad dekady próbuje być specjalną strefą administracyjną, która zapewniałaby mu zasadniczo samodzielne zarządzanie i ustalała własne godziny zamknięcia lokali rozrywkowych i życia nocnego w porównaniu z krajowym limitem około północy, jednak regularnie temu odmawiano.

Tylko Bangkok i Pattaya są obecnie specjalnymi strefami administracyjnymi, ale świadczenia te są zawieszone z powodu dekretu nadzwyczajnego Covid-19, pozostawiającego obecny czas zamknięcia dla nocnych klubów o północy w całym Królestwie Tajlandii.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.