85 małych żółwi morskich wykluwa się i wyrusza w morze na północy Phuket

Phangnga –

  Osiemdziesiąt pięć małych zielonych żółwi morskich wykluło się i udało się do swojego domu w dzielnicy Thai Mueang, Phang Nga zeszłej nocy (5 maja)th).

Szef Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang Phang Nga, Pan Prarob Plangngam, powiedział Phuket Express o udanym wykluciu dziś rano, 6 maja 2022 roku.

„To czwarte w tym roku gniazdo żółwi morskich na plaży w dzielnicy Thai Mueang w Phang Nga. Zeszłej nocy o 9:00 wykluło się 85 małych żółwi morskich po tym, jak ich matka złożyła 106 jaj na plaży dwa miesiące temu, 14 marcath. Wyklucie się żółwików zajęło 52 dni. Wszyscy wrócili do swojego domu nad morzem. Pan Prarob wyjaśnił.

Niektóre żółwie będą śledzone przez urzędników morskich ze względu na ich bezpieczeństwo, dodał Prarob, który był również zadowolony z powrotu życia morskiego w ciągu ostatnich kilku lat w Phangnga i Phuket, częściowo z powodu ograniczeń Covid-19, które zamykają plaże i granice na dłuższy czas czasu.

=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.