85 małych żółwi morskich wykluwa się i wyrusza w morze na północy Phuket

Phangnga –

  Osiemdziesiąt pięć małych zielonych żółwi morskich wykluło się i udało się do swojego domu w dzielnicy Thai Mueang, Phang Nga zeszłej nocy (5 maja)th).

Szef Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang Phang Nga, Pan Prarob Plangngam, powiedział Phuket Express o udanym wykluciu dziś rano, 6 maja 2022 roku.

„To czwarte w tym roku gniazdo żółwi morskich na plaży w dzielnicy Thai Mueang w Phang Nga. Zeszłej nocy o 9:00 wykluło się 85 małych żółwi morskich po tym, jak ich matka złożyła 106 jaj na plaży dwa miesiące temu, 14 marcath. Wyklucie się żółwików zajęło 52 dni. Wszyscy wrócili do swojego domu nad morzem. Pan Prarob wyjaśnił.

Niektóre żółwie będą śledzone przez urzędników morskich ze względu na ich bezpieczeństwo, dodał Prarob, który był również zadowolony z powrotu życia morskiego w ciągu ostatnich kilku lat w Phangnga i Phuket, częściowo z powodu ograniczeń Covid-19, które zamykają plaże i granice na dłuższy czas czasu.

=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.