Zagraniczny turysta przyłapany na filmie siedzącym w lokalnej świątyni na targu w Phuket, wywołujący wirusowy temat w Tajlandii

Phuket -

Wczoraj, 5 maja, lokalni dziennikarze udali się, by zbadać okolice targu Chillva w Phuket, po tym, jak nagranie wideo cudzoziemki przyłapanej na siedzeniu przy stole w świątyni i graniu na swoim telefonie komórkowym stało się popularne w Tajlandii.

Wideo pokazało, że cudzoziemka siedziała na krześle przed świątynią rynku, nie zdając sobie sprawy, że siedziała na szczycie, na którym ludzie umieszczali kwiaty, napoje i ofiary dla blasku.

Sprzedawca odzieży Pussadee Chakmanon powiedział dziennikarzom o incydencie, że widziała turystę siedzącą w świątyni. Następnie przywitała się z nią, zanim oddała szacunek połyskowi.

„Prawdopodobnie nie wiedziała. siedziała i bawiła się przez telefon i nikt jej o tym nie powiedział. Rozumiem, że nie znała naszej kultury” – powiedziała.

TikTok บัญชี tiktikphonkaset

Inny handlarz Wirot Somjit, który również był świadkiem incydentu, powiedział, że było dwóch obcokrajowców, a jednemu z nich rozładowała się bateria telefonu, więc zatrzymała się w świątyni, aby naładować swój telefon, ponieważ w pobliżu był kabel.

Siedziała tam przez około 10 minut, aż klient poradził jej, aby nie siedziała tutaj i wyjaśnił jej, w czym siedzi. Wtedy niektórzy powiedzieli jej też, że to niestosowne.

„Była zszokowana i natychmiast wstała. Nie sądziłem, że tam usiądzie. Pomyśl tylko, że zamierzała naładować baterię, to wszystko. Więc nic nie powiedziałem – dodał.

Jednak TPN zauważa, że ​​niektórzy Tajowie stwierdzili w Internecie, że byli głęboko urażeni i chcieli, aby turyści zostali znalezieni i przeprosili, a nawet zostali ukarani grzywną lub ukarani. Nie jest jasne, czy organy ścigania planują to zrobić.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Obraz po treści postu
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.