AKTUALIZACJA: Kamala Beach będzie nowym punktem orientacyjnym, jeśli wrócą rekiny, mówi lokalny szef Kamali, ale nie wszyscy się z tym zgadzają

Kamala, Phuket –

  Plaża Kamala w dzielnicy Kathu będzie nowym punktem orientacyjnym dla Phuket, jeśli zwierzę morskie, które ugryzło ukraińskiego/tajskiego chłopca, był rekinem, mówi dyrektor administracyjny Kamali.

Nasza poprzednia historia:

Urzędnik morski stwierdził, że wierzy, że zwierzę morskie, które ugryzło młodego chłopca, turystę domowego, na plaży Kamala w Phuket w miniony weekend, było rzeczywiście rekinem, a nie barakudą, jak wierzyli inni.

AKTUALIZACJA: Urzędnik morski w Phuket uważa, że ​​to rekin ugryzł młodego chłopca w Kamala Beach w weekend, chłopiec opowiada swoją historię

Szef dystryktu Kathu ponownie odwiedził plażę Kamala w dystrykcie Kathu po tym, jak 8-letni ukraiński chłopiec został ranny przez zwierzę morskie. Widać było, że tajscy i zagraniczni turyści nadal cieszą się plażą i pływają w wodzie.

AKTUALIZACJA: Turyści nadal cieszą się plażą Kamala po tym, jak ukraińsko-tajlandzki chłopiec został ranny przez zwierzę morskie, mówi szef dystryktu Kathu

Juta Dumluck, szef organizacji administracyjnej Kamala Tambon, powiedział The Phuket Express: „W ciągu ostatnich dwóch lat podczas kryzysu Covid-19 przyroda bardzo się poprawiła, ponieważ na plaży nie było wielu turystów z powodu trwających zamknięć granic i ograniczeń . Dało to również szansę na odrodzenie się życia morskiego”.

„Gdyby to rekin ugryzł ukraińskiego chłopca, Kamala Beach mogłaby być nowym punktem orientacyjnym dla środowiska w Phuket. Przyciągnie więcej turystów do odwiedzenia Kamala Beach, zwłaszcza tych zainteresowanych turystyką środowiskową i konserwatorską”. Pan Dumluck stwierdził.

„Utrzymujemy plażę czystą i bezpieczną, aby powitać zarówno Tajów, jak i turystów, nawet jeśli był to rekin, bezpieczeństwo byłoby najwyższym priorytetem”. Pan Dumluck zakończył.

Phuket Express zauważa, że ​​nie wszyscy podzielają opinię Dumlucka, ponieważ wielu sprzedawców parasoli i jedzenia na plaży denerwuje się, że powrót rekinów na plażę Kamala, nawet stosunkowo spokojnych, może zaszkodzić turystyce i ludzie mogą bać się chodzić na plażę lub zbliżyć się do wody. Z kolei obawiają się, że może to wpłynąć na ich działalność i dochody.

Wielu sprzedawców Kamala Beach stwierdziło również, że „turyści ekologiczni” jako całość, ich zdaniem, nie wydawali dużo w porównaniu z przypadkowymi turystami i wątpili, aby miało to duży wpływ.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.