Wielki żart, aby porozmawiać z odpowiednimi urzędnikami na temat legalnego ponownego otwarcia branży życia nocnego, wydłużenia godzin pracy w Phuket, Pattaya i innych strefach turystycznych

Phuket-

Big Joke, asystent szefa policji krajowej zamierza oficjalnie przedyskutować z urzędnikami Phuket i Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 lub CCSA na temat legalnego wydłużenia czasu zamknięcia restauracji i godzin picia.

Lokalna prasa w Phuket zapytała asystenta głównego szefa policji generała porucznika Surachate „Wielki żart” Hakparna o konferencja prasowa Piątek (6 maja) o trwającej debacie na temat barów i branży rozrywkowej oraz legalnych godzin otwarcia. Debata ta została podgrzana w strefach turystycznych, które chcą, aby ich napędzający gospodarkę przemysł życia nocnego został legalnie ponownie otwarty i wydłużono godziny od obecnej godziny zamknięcia lokali serwujących alkohol o północy.

Surachate został poproszony o opinię w związku z otwarciem Tajlandii dla międzynarodowych turystów po 1 majast wraz z porzuceniem niepopularnego programu Test and go, ale godziny zamknięcia restauracji i godziny picia są nadal ograniczone w ramach krajowego nakazu pomiarów Covid-19. Turyści nie są w stanie w pełni cieszyć się czasem spędzonym w obszarach turystycznych, jak twierdzą właściciele lokalnych firm, którzy twierdzą, że północ to zbyt wcześnie, by móc korzystać z nocnego życia w strefach turystycznych.

Technicznie rzecz biorąc, bary i kluby nocne są nadal prawnie zamknięte w całym kraju w ramach zasad Covid-19 obowiązujących od 10 kwietnia 2021 r., Działając tylko jako przekształcone „restauracje”.

Generał porucznik Surachate powiedział The Phuket Express: „Myślimy o tym. Porozmawiamy z Phuket i innymi odpowiednimi urzędnikami, aby poprosić o wydłużenie godzin zamknięcia klubów nocnych. Jesteśmy świadomi, że Pattaya, w szczególności, mocno naciska na prawne wydłużenie godzin zamknięcia i pełne ponowne otwarcie branży nocnego życia.

„Jednak to zależy od prowincji i komitetu kontroli chorób oraz Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19, CCSA. Rozumiem, jak czują się przedsiębiorcy i operatorzy obiektów rozrywkowych. WSZYSCY cierpi!” – dodał, kładąc nacisk na wszystkich.

CCSA, zauważa The Phuket Express, nie wydała ostatecznych oświadczeń dotyczących legalnego ponownego otwierania klubów nocnych lub zezwalania obszarom turystycznym, takim jak Pattaya i Phuket, na wydłużenie czasu zamknięcia lub wyjątek od przepisów krajowych. CCSA powiedziała tylko, że więcej ograniczeń zostanie złagodzonych, gdy Tajlandia zbliży się, uznając Covid-19 za chorobę endemiczną, która ma nastąpić mniej więcej do lipca.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.