Wszyscy pasażerowie pojazdów w Tajlandii muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, dzieci poniżej 6 roku życia muszą być umieszczone w foteliku samochodowym przez całą podróż, począwszy od 4 września

Krajowy –

Wszyscy pasażerowie w pojazdach muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dziecięcy fotelik samochodowy musi być zapewniony dzieciom poniżej szóstego roku życia podczas całej podróży, zgodnie ze zmienioną ustawą o ruchu drogowym opublikowaną w Royal Gazette w sobotę, 7 maja.

Zgodnie z zapowiedzią kierowcy muszą zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu. Pasażerowie z przodu i na innych siedzeniach pojazdu muszą teraz również zapinać pasy bezpieczeństwa przez cały czas.

Dzieci poniżej szóstego roku życia muszą siedzieć w foteliku samochodowym lub specjalnym foteliku, aby zapobiec obrażeniom w razie wypadku podczas podróży pojazdem. Pasażerowie o wzroście poniżej 135 centymetrów muszą również zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa lub korzystać ze specjalnego miejsca, aby zapobiec obrażeniom w razie wypadku.

Każdy kierowca lub pasażer ze stanem zdrowia, który może uniemożliwiać im zapinanie pasów bezpieczeństwa, jest zwolniony z opłaty, ale należy zastosować alternatywny środek w celu zabezpieczenia ich podczas całej podróży.

Osoby naruszające przepisy mogą zostać ukarane grzywną w maksymalnej wysokości 2,000 bahtów. Ustawa wchodzi w życie 120 dni po opublikowaniu w Dzienniku Królewskim lub od 4 września.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/