Dwóch młodych chłopców z północno-wschodniej Tajlandii przestało próbować przejść 1,450 kilometrów do Phuket, aby odwiedzić swojego kuzyna

ZDJĘCIE: Aktualizacja Baan Dung

Phuket -

Dwóch młodych chłopców z północnego wschodu z Udon Thani szykowało się do przejścia 1,450 kilometrów do Phuket z zaledwie 10 bahtami i torbą bananów, aby odwiedzić kuzyna, zanim Dobry Samarytanin zabierze ich z powrotem do domu.

Dwóch chłopców, 14 i 12 lat, znaleziono na lokalnej drodze w Udon Thani z plecakiem, dziesięcioma bahtami i torbą bananów.

Dobry Samarytanin, pan Weerapong Raksamuewong, zatrzymał się, by porozmawiać z dwoma chłopcami. Dwaj chłopcy, których imiona zostały utajnione ze względu na wiek, powiedzieli: „Jesteśmy z pobliskiej wioski. Mieszkamy tu z naszą babcią i dziadkiem. Nasi rodzice pracują w Phang Nga, na północ od Phuket”.

"Szliśmy do Phuket odwiedzić naszego kuzyna. Mamy dziesięć bahtów. Nie wiemy, jak daleko jest do Phuket, ale planowaliśmy tam iść pieszo”.

Obaj chłopcy w końcu zgodzili się wrócić do dziadków. Dziadkowie byli bardzo szczęśliwi, że wnuki wróciły do ​​domu i obiecały, że w przyszłości będą się im baczniej przyglądać. Dziadkowie stwierdzili również, że pozwolą chłopcom spotkać się z kuzynem i rodzicami w najbliższej przyszłości, bez konieczności chodzenia do Phuket.

Historia ta stała się popularna w tajlandzkich mediach, jak zauważają media TPN.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.