Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed uporczywymi opadami deszczu i odosobnionymi ulewnymi deszczami w Tajlandii, zwłaszcza na południu, z powodu tropikalnego cyklonu „Asani”

Krajowy –

Tajski Departament Meteorologiczny ostrzegł przed tropikalnym cyklonem „Asani” w Zatoce Bengalskiej w Indiach, który może powodować ciągłe opady deszczu z odosobnionymi ulewnymi deszczami nad Tajlandią, zwłaszcza na południu.

W ogłoszeniu podano, że poważna burza cykloniczna „Asani” wystąpiła nad wybrzeżem środkowych Indii we wtorek, 10 maja, o godzinie 4:00 rano. z szerokością geograficzną 14.7 stopnia północnego i długością geograficzną 84.3 stopnia wschodniego. Przy maksymalnym utrzymującym się wietrze około 90 km/h burza przemieszcza się z zachodu na północny zachód z prędkością około 14 km/h. wylądować w środkowych Indiach 10 i 11 maja.

Chociaż burza nie wpłynęła bezpośrednio na Tajlandię, wzmocni przeważający wiatr, który wieje przez kraj, Zatokę Tajlandzką i Morze Andamańskie. Powoduje to utrzymujące się opady z odosobnionymi ulewnymi deszczami w całym kraju, podczas gdy na południu występują bardzo ulewne deszcze w niektórych miejscach.

Tymczasem wiatr na Morzu Andamańskim i Zatoce słabnie, w wyniku czego fale na Morzu Andamańskim osiągają około 1-2 metry wysokości, około 1 metr w Zatoce i około 2 metry podczas burz.

Wszystkie statki powinny płynąć ostrożnie, a małe łodzie powinny trzymać się z dala od oceanu podczas burzy. Mieszkańcy Południa powinni wystrzegać się surowych warunków, które mogą spowodować gwałtowne powodzie.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.