Tajlandia zbliża się do redefinicji Covid-19 jako „endemicznej”, ale bez dokładnych ram czasowych, mówi minister zdrowia publicznego

Bangkok -

Sytuacja w Tajlandii z Covid-19 poprawia się i prawie wkrótce nazwano tę chorobę „endemiczną”, powiedział dziś, 11 maja, minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul.

Minister powiedział Associated Press po posiedzeniu Krajowego Komitetu ds. Chorób Zakaźnych, że sytuacja zakażeń Covid-19 poprawiła się, a Tajlandia z każdym momentem zbliża się do ogłoszenia choroby jako endemicznej.

Anutin podkreślił jednak, że dokładne ramy czasowe ogłoszenia nie mogą być jeszcze ustalone w kamieniu. Anutin stwierdził, że nie ma gwarancji, że Covid-19 będzie endemiczny w lipcu.

Krajowy Komitet ds. Chorób Zakaźnych potwierdził również gotowość wszystkich stron do ponownego otwarcia swoich firm, gdy kraj będzie gotowy do pełnego ponownego otwarcia i przyjęcia zagranicznych turystów, stwierdził Anutin. W dniu dzisiejszym Komitet omówił również możliwość ponownego otwarcia legalnych miejsc/barów rozrywkowych oraz jak wdrożyć nakaz dotyczący masek na twarz wśród turystów podróżujących do Tajlandii, podkreślając, że są zaniepokojeni, że wielu turystów nie nosi masek i że Tajlandia nie była jeszcze gotowa do zniesienia lub złagodzenia nakazów. Poza tym gromadzenie i inne podobne działania mogą być teraz prowadzone w ramach środków zapobiegawczych.

Minister wspomniał również, że tajska FDA zatwierdziła rozszerzenie rejestracji wieku dwóch szczepionek; Covovax i Spikevax. Pojedyncza dawka szczepionki Covovax będzie teraz mogła być wstrzyknięta dzieciom w wieku 12 lat lub starszym, które wcześniej były zarejestrowane tylko w wieku 18 lat. Połowa dawki szczepionki Moderna Spikevax będzie teraz skuteczna dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

 

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.