AKTUALIZACJA: Chłopiec, który stracił wzrok z powodu infekcji bakteryjnej w Phuket po wirusowej historii, otrzymuje pomoc rządową i wsparcie

Phuket –

  12-letni chłopiec z Thalang, który stracił wzrok po infekcji bakteryjnej po tym, jak jego historia stała się wirusowa, otrzymuje wsparcie od odpowiednich agencji społecznych Phuket.

Po pierwsze, nasza wcześniejsza relacja z tej historii:

 Według niej 62-letnia babcia wezwała prasę o pomoc po tym, jak jej 12-letni chłopiec z dystryktu Thalang stracił wzrok po tym, jak podobno otrzymał drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Tymczasem czołowi lekarze z Phuket potwierdzili, że ślepota chłopca, według nich, nie była spowodowana szczepionką Covid-19.

Lekarze z Phuket twierdzą, że 12-letni chłopiec, który stracił wzrok, NIE był po szczepionce przeciw Covid-19, po tym, jak wirusowa historia

Teraz dla naszej aktualizacji:

Wczoraj (10 maja)th), pani Laksana Issarangkun Na Ayutthaya, dyrektor Agencji Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa w Phuket odwiedziła chłopca i jego rodzinę w jego domu w dzielnicy Thalang. Dostali niezbędne rzeczy do życia i wsparcie finansowe.

Pani Laksana powiedziała Phuket Express: „Wcześniej pomogliśmy chłopcu. Skontaktowali się z nami jego nauczyciele w jego szkole. Został zarejestrowany jako niepełnosprawny, co oznacza, że ​​przez ostatnie dwa miesiące otrzymywał co miesiąc 1,000 bahtów w ramach oficjalnej rządowej pomocy finansowej”.

„Zostanie zarejestrowany w Fundacji Ochrony Dzieci, gdzie otrzyma również pieniądze na edukację i leczenie. W najbliższej przyszłości zamierzamy również wspierać jego rodzinę.” Laksana zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.