Tajlandzka marynarka wojenna w poszukiwaniu turystów zaginęła na morzu w pobliżu wyspy Lanta w Krabi, później bezpiecznie odnaleziona na lądzie

Koh Lanta, Krabi-

  Oficerowie Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii wyruszyli na poszukiwanie dwóch niezidentyfikowanych turystów na morzu w pobliżu wyspy Lanta w Krabi po tym, jak zgłoszono, że zaginęli w morzu, ale później zostali bezpiecznie odnalezieni na lądzie.

Oficerowie marynarki wojennej zostali powiadomieni przez okolicznych mieszkańców wczoraj (11 maja)th), że dwóch turystów, którzy byli na deskach surfingowych w pobliżu plaży Klong Dao na wyspie Lan Ta Yai, nie mogło wrócić na plażę z powodu silnego wiatru i fal i zniknęło z widoku miejscowych. Miejscowi zdawali sobie sprawę, że dwóm turystom może grozić niebezpieczeństwo.

Narodowość, wiek i nazwiska turystów nie zostały ujawnione prasie.

Oficerowie marynarki weszli do morza i skontaktowali się z pobliskimi hotelami, aby sprawdzić, czy zgłoszono zaginięcie jakichś klientów.

Wyszukiwanie zajęło ponad godzinę, a żaden z pobliskich hoteli nie zgłosił zaginionych klientów.

Lokalni mieszkańcy powiadomili później oficerów marynarki, że dwaj turyści, których ostatnio widziano na deskach surfingowych na morzu, już bezpiecznie wrócili na ląd, ale zostali znacznie zmyci z brzegu. Turyści stwierdzili jednak, że są dobrymi pływakami i byli w stanie wrócić na brzeg po około godzinie.

Tymczasem Trwają poszukiwania zaginionego niemieckiego turysty z problemami zdrowotnymi w Phuket.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.