Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego zaproponuje „endemiczne piaskownice” początkowo na trzech wyspach turystycznych, w tym w Phuket, aby umożliwić legalne ponowne otwarcie miejsc rozrywki

FOTO: Prachachat

Krajowy –

Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego planuje zaproponować coś, co nazywają „endemicznymi piaskownicami” na trzech wyspach turystycznych, a mianowicie Koh Samui, Koh Chang i Phuket, i zezwolić na legalne ponowne otwieranie miejsc rozrywki nocnej na tych obszarach.

Warto jednak zauważyć, że Pattaya i Bangkok są pominięte w początkowej propozycji pomimo rozrastającego się przemysłu nocnego, ponieważ urzędnicy zdrowia publicznego początkowo chcą ograniczyć legalne ponowne otwieranie do wysp, które, jak twierdzą, można łatwiej monitorować.

Sekretarz Stałego Zdrowia Publicznego Kiattiphum Wongrajit powiedział dzisiaj, 12 maja, że ​​plan zostanie wstępnie zaproponowany Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) do rozważenia jako wstępny plan działania w celu zbliżenia się do okresu „endemicznego” w Tajlandii oraz, po ponad roku legalne ponowne otwarcie życia nocnego, które zostało z grubsza zamknięte od kwietnia 2021 r. Obecnie branża barów i życia nocnego działa, tak czy inaczej na papierze, jako „nawrócone restauracje” z różnymi ograniczeniami i zasadami.

Piaskownica może obejmować bardziej złagodzenie ograniczeń w niektórych miejscach i miejscach. Jednym z nich był powrót lokali rozrywkowych, które mogłyby zostać ponownie otwarte pod niektórymi ograniczenia, które nie zostały szczegółowo wyjaśnione. Ograniczenia podczas wizyty parki publiczne i podróżowanie środkami transportu publicznego również byłyby zrelaksowane, aby stopniowo pomóc ludziom przystosować się do normalnego życia codziennego.

Na zbliżającym się walnym zgromadzeniu CCSA 20 maja, zgodnie z dzisiejszym oświadczeniem zastępcy rzecznika prasowego CCSA, Apisamai Srirangsana, komisja ma przedyskutować w dalszych krokach ponowne dostosowanie rejestracji „Thailand Pass” i ponowne otwarcie obiektów rozrywkowych.

Decyzja zależałaby jednak od sytuacji Covid-19, trendu nowych infekcji i współpracy ludzi w Tajlandii – dodała.

Jeśli chodzi o mandaty na maskowanie, co jest popularnym pytaniem zagranicznych turystów, wydaje się, że nigdzie się nie wybierają. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na ten temat.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

 

 

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.