AKTUALIZACJA: Gubernator Phuket osobiście zabiera niewidomego chłopca zaangażowanego w wirusową historię do szpitala Siriraj w Bangkoku

Phuket -

  Gubernator Phuket zabiera chłopca Thalanga, który niedawno stracił wzrok i był opisywany w artykułach w prasie wirusowej, do szpitala Siriraj w Bangkoku na leczenie mające na celu przywrócenie mu wzroku.

Po pierwsze, nasza wcześniejsza relacja z tej historii:

Według niej 62-letnia babcia wezwała prasę o pomoc po tym, jak jej 12-letni chłopiec z dystryktu Thalang stracił wzrok po tym, jak podobno otrzymał drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Tymczasem czołowi lekarze z Phuket potwierdzili, że ślepota chłopca, według nich, nie była spowodowana szczepionką Covid-19.

Lekarze z Phuket twierdzą, że 12-letni chłopiec, który stracił wzrok, NIE był po szczepionce przeciw Covid-19, po tym, jak wirusowa historia

Zaktualizowana historia:

We wtorek (10 maja)th), pani Laksana Issarangkun Na Ayutthaya, dyrektor Agencji Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa w Phuket odwiedziła chłopca i jego rodzinę w jego domu w dzielnicy Thalang. Dostali niezbędne rzeczy do życia i wsparcie finansowe.

AKTUALIZACJA: Chłopiec, który stracił wzrok z powodu infekcji bakteryjnej w Phuket po wirusowej historii, otrzymuje pomoc rządową i wsparcie

Teraz nasza najnowsza aktualizacja:

Dzisiaj (12 maja)th), urzędnicy z Phuket pod przewodnictwem gubernatora Naronga Woonciewa oraz lekarze ze szpitala Vachira Phuket, wraz z dziadkami chłopca, jadą do szpitala Siriraj w Bangkoku.

Doktor Suppalack Laonngpetch, zastępca dyrektora szpitala Vachira Phuket, powiedział The Phuket Express: „Staramy się dać chłopcu i jego rodzinie zaufanie do naszych wcześniejszych terapii, które mu zapewniliśmy. Jednocześnie w przyszłości kontynuujemy leczenie jego ślepoty, a także zapewniamy leczenie jego obecnej choroby zatok”.

Pan Gan Saeong, dziadek chłopca, powiedział The Phuket Express: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wielu urzędników nam pomogło i mamy teraz więcej nadziei. Nasz wnuk nie mógł spać zeszłej nocy, ponieważ był podekscytowany. Staramy się go zachęcić, aby wyzdrowiał i odzyskał wzrok”.

Chłopiec i jego rodzina podziękowali gubernatorowi Phuket i innym odpowiednim urzędnikom za pomoc w tej sytuacji, a jego dziadkowie powiedzieli po rozmowie z lekarzami, że rozumieją, że przyczyną ślepoty chłopca nie była szczepionka przeciw Covid-19.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.