Royal Thai Navy ratuje rybaków i załogę, gdy łódź wywraca się w Phang Nga

Phangnga –

  Rybak i jego załoga zostali uratowani przez Royal Thai Navy po tym, jak łódź rybacka wywróciła się dziś rano w Phang Nga, na północ od Phuket (13 maja).th).

Królewska tajska marynarka wojenna z siedzibą w Phang Nga została powiadomiona przez miejscowego rybaka o 5:55 rano, że jego łódź rybacka zostanie wywrócona w dystrykcie Kura Buri w pobliżu Parku Narodowego Mu-Ko Surin.

O 7:00 rano Royal Thai Navy zbliżyła się i uratowała łódź rybacką o nazwie „Chock Preecha 2”. Kapitan łodzi rybackiej, pan Amornwit Rakwongthaim, był z dwoma członkami załogi łodzi z Tajlandii i dwoma członkami załogi łodzi z Myanmaru.

Amornwit powiedział The Phuket Express: „Dużo wody morskiej dostało się do łodzi, która zepsuła generator elektryczny. Pompa wodna nie była w stanie usunąć wody z łodzi. Woda nadal napływała do naczynia i bałem się, że się wywróci, gdy zanurzyliśmy się coraz niżej”.

O 9:15 Royal Thai Navy usunęła całą wodę z łodzi rybackiej i generator elektryczny działał. Kapitan łodzi i jego załoga bezpiecznie dotarli na ląd.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.